Підприємництво


Рада голів державних адміністрацій у рамках співпраці з Американською Комерційною Службою Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні і Програмою вАВІТ

Рада голів державних адміністрацій у рамках співпраці з Американською Комерційною Службою Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні і Програмою вАВІТ, яку спонсорує Міністерство Торгівлі США, інформує про відкриття нової програми бізнес стажування для фахівців з України за напрямом «Регіональний економічний розвиток».

Термін стажування у США: з 22 вересня по 13 жовтня 2018 року.

Звертаємо увагу! Анкети на конкурс щодо участі у Програмі стажування приймаються до кінця дня 29 червня 2018 року.

детальніше>>>


 

До уваги підприємств, установ та організацій різних форм власності!

З метою реалізації в області єдиної державної політики у сфері виставкової діяльності, координації дій місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування у цій сфері, а також активізації участі товаровиробників області у виставкових заходах для виходу на нові перспективні ринки збуту місцевих товарів та послуг розпорядженням голови Херсонської обласної джержавної адміністрації від 30 листопада 2017 року № 909  схвалено проект програми розвитку виставково-ярмаркової діяльності в області на 2018-2020 роки.

детальніше>>>


До уваги суб’єктів господарювання всіх форм власності!

Враховуючи положення підпункту 2 пункту 2 постанови Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2016 року №656 «Про реалізацію пілотного проекту щодо тимчасового обмеження застосування постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 1996 року № 1548 та постанови кабінету міністрів України від 17 жовтня 2007 року №  1222» доводимо до відома, що на період дії пілотного проекту  до товарів і послуг, зазначених у підпункті 1 пункту 2 Постанови, не застосовуються наступні розпорядження голови Херсонської обласної державної адміністрації:

  • від 05 вересня 2005 року № 965 «Про регулювання граничних рівнів рентабельності та торговельних надбавок на дитяче харчування», зареєстроване в Херсонському обласному управлінні юстиції 13 вересня 2005 року за № 38/832;
  • від 22 квітня 2011 року № 269 «Про запровадження державного регулювання цін на окремі види продовольчих товарів в області», зареєстроване в Головному управлінні юстиції у Херсонській області 29 квітня 2011 року за № 31/1252;
  • від 16 березня 2016 року № 193 «Про дотримання в області порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари ».

До уваги представникам бізнесу!


Діюча на території України програма розвитку підприємництва:

COSME – європейська програма підтримки малого та середнього бізнесу. Це набір тематичних проектів та програм на період з 2014 по 2020 роки із загальним бюджетом 2,3 млрд євро.

Будь які українські бізнес-асоціації, профспілки, кластери, органи державної влади, отримують можливість і право брати участь в проектах COSME. Окремі вимоги до учасників прописані у спеціальних критеріях для кожної з підпрограм.

З березня 2016 року представники Європейської комісії обирають організації на території України, що будуть реалізовувати окремі підпрограми коштом бюджету COSME.

 

Для того, щоб взяти участь у будь-якому конкурсі в рамках проекту COSME, необхідно здійснити такі покрокові дії:

1. Зайдіть на сайт https://ec.europa.eu/easme/en/cosme та оберіть потрібний вам конкурс. Інформація постійно оновлюється, тому просимо слідкувати за оголошеннями на цьому сайті.
2. Переконайтесь у тому, що кінцевий строк подачі заявки ще не настав та ваша організація відповідає критеріям конкурсу.
3. Уважно прочитайте опис та умови конкурсу та завантажте для заповнення форми, які мають бути нижче під описом конкурсу. Подача проектної пропозиції відбувається лише онлайн.
4. Якщо у вас виникнуть запитання з приводу заповнення форм, ви можете звернутися за консультацією до контактного центру EEN (http://een.ec.europa.eu/).

Більш детальну інформацію можна знайти на офіційному веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.


До уваги суб’єктів господарювання всіх форм власності!

 

        Розпорядженням голови Херсонської обласної державної адміністрації від 16 березня 2016 року №193 «Про дотримання в області Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари»  обов’язки з прийому від суб’єктів господарювання документів, перелік яких зазначений у пункті 7 Порядку декларування зміни оптово-відпускних цін на продовольчі товари, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2007 року № 1222 (зі змінами) покладено на Департамент економічного розвитку та торгівлі обласної державної адміністрації.


Про сприяння розвитку підприємництва


25 вересня цього року закінчується строк  подачі представниками бізнесу відомостей  про кінцевих бенефіціарних власників  (контролерів) компаній


Відповідно до Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів” 25 вересня цього року закінчується строк подачі представниками бізнесу відомостей про кінцевих бенефіціарних власників (контролерів) компаній — реальних власників цих компаній. У зв'язку з чим суб'єктам господарювання Горностаївського району для внесення відповідних даних необхідно звернутись до державного реєстратора юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців та подати реєстраційну картку форми №4 (форма даної реєстраційної картки затверджена наказом Міністерства юстиції України 14.10.2011 №3178/5, у редакції наказу Міністерства юстиції України від 17.06.2015 №992/5).


Склад районної ради підприємців при районній державній адміністрації

Розпорядженням голови районної державної адміністрації від 17 лютого 2015 року № 28 затверджено новий склад районної ради підприємців при районній державній адміністрації.

СКЛАД

районної ради підприємців при районній державній адміністрації

Євдокимов

Олег Володимирович

- приватний підприємець, голова районної ради підприємців

Слісаренко

Олександр Миколайович

- директор ПП «Геліос 2005», заступник голови районної ради підприємців

Студінська

Лариса Костянтинівна

- головний спеціаліст відділу економічного

розвитку, інфраструктури і торгівлі  районної державної адміністрації, секретар районної ради підприємців

Члени районної ради:

Барсук

Світлана Олегівна

- приватний підприємець

Ганзюк

Юрій Олексійович

- приватний підприємець

Гур’янов

Євген Григорович

- приватний підприємець

 

Гудзоватий

Сергій Йосипович

- приватний підприємець

Квакуша

Галина Валеріївна

- приватний підприємець

Котлюба

Олена Андріївна

- приватний підприємець

Мехальчук

Петро Сергійович

- приватний підприємець

Михайлович

Василь Михайлович

- приватний підприємець

Саргсян

Арарат Торгомович

- приватний підприємець

Сєргєєв

Віталій Юрійович

- приватний підприємець

Степанова

Марія Манолівна

- приватний підприємець

ІНФОРМАЦІЯ
про розвиток малого та середнього підприємництва в Горностаївському районі

Станом на 01 січня 2015 року в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців району зареєстровано 736 осіб, що на  сорок п’ять  осіб більше, відповідної дати 2014 року. Разом з тим на 10 осіб збільшилась кількість юридичних осіб (становить 305 суб’єкти) та на 35 осіб збільшилась чисельність фізичних осіб-підприємців (становить 431). Найбільшу питому вагу у підприємницькій діяльності новостворених суб’єктів займають види діяльності: торгівля, сільське господарство, автотранспорт, посередницькі послуги, послуги з комерційної діяльності та керування. Побутові послуги першої потреби: перукарські послуги, пошив одягу, будівництво житла, ремонт: взуття, телерадіоапаратури, годинників, побутової техніки забезпечуються на території селищної та декількох сільських рад, проте у сільській місцевості ще не вистачає типових приміщень, кваліфікованих перукарів та фахівців з пошиву одягу, ремонту взуття, побутової техніки.   

Кількість малих підприємств району в розрахунку на 10 тис. наявного населення  складе 80 одиниць.

Станом на 01 січня 2015 року на території району звітують до податкової 118 фермерських господарств.

 Робота торгівельної мережі району майже стовідсотково забезпечується підприємцями малого бізнесу. Аналогічна ситуація і у сфері закладів громадського харчування та сфери побутового обслуговування.

 

Питома вага створення нових робочих місць у районі припадає на малий та середній бізнес. З метою розширення форм фінансово-кредитної підтримки малого підприємництва у районному центрі зайнятості проводиться робота із стимулювання роботодавців у створенні нових робочих місць та забезпечення самозайнятості населення.

Так, протягом 2014 року створено 164 нових робочих місця у малому бізнесі, що становить 66,1 % до кількості створених робочих місць по району.

Орієнтація безробітних на заняття підприємницькою діяльністю є комплексним процесом, який передбачає послідовне, поетапне проведення ряду заходів, спрямованих на різнобічне інформування безробітних про стан ринку праці, їх професійну орієнтацію, формування мотивації сфери для заняття підприємницькою діяльністю, професійне навчання та підтримку на етапі становлення.

Достатньо значне місце серед цих заходів займають семінари з орієнтації безробітних на самозайнятість, а саме: «Як розпочати свій бізнес», семінар з питань організації зеленого туризму, «Від бізнес-ідеї до власної справи» та «Ефективне ведення сільського господарства». Так, на базі Горностаївського районного центру зайнятості, упродовж 2014 року проведено 42 семінари з орієнтації на самозайнятість, в яких прийняло участь 326 осіб, які перебували на обліку безробітних. На цих семінарах громадян ознайомлювали із самозайнятістю, як особливою формою трудової діяльності, з пріоритетними напрямками розвитку підприємництва у нашому регіоні, з Положенням про надання одноразової допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності.

Однією з неодмінних умов досягнення високої результативності практично в будь-якій підприємницькій діяльності є отримання мінімально необхідних знань, уявлень про форми, принципи та сфери підприємницької діяльності. Тож, за направленням районного центру зайнятості упродовж 2014 року на курсах підвищення кваліфікації за напрямом «Основи знань з організації комерційної діяльності, які є загальними для всіх видів діяльності та форм власності» й «Основи ефективності підприємництва, які є загальними для всіх видів діяльності та форм власності» навчалося 14 безробітних.

У результаті проведеної інформаційної та консультаційної роботи, шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю за 2014 рік 15 безробітних відкрили свою власну справу.

З метою розвитку багаторівневої системи підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації кадрів для сфери підприємництва, у системі заходів щодо сприяння самозайнятості молоді у районі проводяться профінформаційні та профконсультаційні семінари. В ході семінарів проводяться соціологічні опитування для вивчення мотивації безробітних до підприємництва.

Робота торгівельної мережі району майже стовідсотково забезпечується підприємцями малого бізнесу (97,7 %). Аналогічна ситуація і у сфері закладів громадського харчування. Повністю підприємцями малого бізнесу забезпечується побутове обслуговування населення району.

Відповідно до вимог Законів України «Про адміністративні послуги», «Про дозвільну систему в сфері господарської діяльності» та «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців» в районній державній адміністрації забезпечено роботу дозвільного центру з видачі документів дозвільного характеру.

Протягом  2014 року Центром надання адміністративних послуг надано 78 консультацій суб’єктам підприємницької діяльності, видано 14 документів дозвільного характеру та 5 відмов у видачі документів дозвільного характеру, зареєстровано 11 декларацій.

Підприємці малого бізнесу приймають активну участь у виставках – ярмарках, як районних, так і обласних.

 


Відповідно до Закону України «Про державну підтримку малого підприємництва»  державна політика розвитку малого підприємництва в районі реалізується шляхом впровадження відповідної районної програми, затвердженої рішенням сесії районної ради від 28 грудня 2010 року № 27.

Робота районної державної адміністрації  спрямована на впровадження основних положень Програми економічних реформ Президента України, зокрема, шляхом своєчасної реалізації в районі вимог актів і доручень Президента України, Кабінету Міністрів України, голів обласної та районної державної адміністрації.

Кількість малих підприємств району  в розрахунку на 10 тисяч наявного населення складала 56 одиниць, що на 37 підприємств більше, ніж у попередньому періоді. На 2012 рік Програмою розвитку малого підприємництва в Горностаївському районі на 2011-2012 роки заплановано було 22 одиниці. Перевиконання Програми складає у 2,5 рази. Програмний показник по кількості найманих працівників на малих підприємствах також перевиконано у 2,4 рази (план - 460, факт - 1107). Середньомісячна заробітна плата найманих працівників становить 1448,45 грн., проти 928,37 грн. у попередньому періоді.

Обсяг реалізованої продукції (робіт, послуг) малих підприємств району становить 178210,8 тис. грн.

В районі зареєстровано 557 суб’єктів малого підприємництва. З них 451 підприємців – фізичних осіб. Шляхом одноразової виплати допомоги по безробіттю 8 безробітними організовано підприємницьку діяльність, що на 2 особи менше, ніж за відповідний період минулого року.

Робота торгівельної мережі району майже стовідсотково забезпечується підприємцями малого бізнесу (97,7 %). Аналогічна ситуація і у сфері закладів громадського харчування. Повністю підприємцями малого бізнесу забезпечується побутове обслуговування населення району.

Роздрібний товарообіг за перше півріччя 2012 року склав 44177,6 тис. грн., що становить 111,5% до відповідного періоду 2011 року. Оборот ресторанного господарства склав 868,5 тис. грн., що становить 89,3 % до відповідного періоду 2011 року.

На території району зареєстровано 120 фермерських господарств, площа у них угідь складає  11,5 тис. га. В середньому на одне фермерське господарство припадає 95,8 га сільгоспугідь.

В районі функціонує 179 об’єктів торгівлі. З них продовольчих магазинів - 42, промислових – 53, магазинів змішаного типу – 39.

Підприємці малого бізнесу приймають активну участь у виставках – ярмарках, як районних так і обласних.