ДОВІДКА
про виконання антикорупційної програми Горностаївської районної
державної адміністрації на 2017 рік.

Відповідно до виконання Програми у 2017 році, керівниками відділів апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації, забезпечено функціювання та своєчасне оновлення веб-сайтів апарату та структурних підрозділів районної державної адміністрації. Зокрема функціюють рубрики щодо надання адміністративних послуг, забезпечено доступ громадськості до проектів нормативно-правових актів шляхом їх розміщення на офіційному веб-сайті районної влади, оприлюднено інформації на веб-сайті районної влади про місцеві бюджети та квартальні звіти про їх виконання, а також щомісячно про фінансування субвенцій.

Окрім того, навчально-виховними комплексами району, забезпечувався безперервний та вільний доступ громадян до інформації про адміністративні послуги.

У 2017 році, відповідальні особи структурних підрозділів районної державної адміністрації за здійснення державних закупівель та уповноважені особи з питань запобігання та виявлення корупції, брали участь у проведенні навчань щодо виявлення конфлікту інтересів та корупційних ризиків під час здійснення державних закупівель.

Відділом з організаційно-кадрової роботи апарату районної державної адміністрації, забезпечувався виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» в частині додержання загальних правил етичної поведінки державних службовців. Скарги на працівників районної державної адміністрації відсутні.

Відділ освіти Горностаївської районної державної адміністрації опубліковав на своєму веб-сайті публічну інформацію (заходи антикорупційної програми, благодійні внески). Комунальнаустанова «ГРЦОЗО» висвітлювалавсю інформацію про укладені договори та інформацію про використання коштів на єдиному веб-порталі використання публічних коштів (http://e-data.gov.ua)

Також у 2017 році на загальних зборах трудового колективу Червоноблагодатненського навчально-виховного комплексу «загальноосвітня школа I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад» Горностаївської районної ради повторно ознайомлено всіх працівників з антикорупційним законодавством. Великоблаговіщенською загальноосвітньою школою І-ІІІ ступенів, проведено батьківські збори щодо вивчення питань пов’язаних з корупцією, а також тренінг з антикорупційного законодавства для працівників закладу. Проведена виставка малюнків на тему «Діти проти корупції». Козаче-Лагерською ЗОШ І-ІІ ступенів ім. Героя Соціалістичної Праці Квакуші М.С., проведено загальношкільні батьківські збори-тренінг «Антикорупційне законодавство». У Заводівському навчально-виховний комплексі для працівників проведений семінар «Основні положення Закону України «Про запобігання корупції».

З учнівською молоддю району, проводилася інформаційна робота щодо громадянських прав, суб'єктів надання адміністративно-соціальних послуг та відповідальності за порушення антикорупційного законодавства, вчинення адміністративних правопорушень суб'єктами владних повноважень. З метою формування негативного ставлення до корупції, проведено круглий стіл "Молодь проти корупції".

Під час Тижня правових знань серед учнів району проводилися конкурси плакатів на антикорупційну тематику«Корупції – Ні!». Проведено тренінг з питання «Антикорупційне законодавство». 

 ДОВІДКА
про стан виконання “Комплексної програми організації допомоги Горностаївському відділенню поліції Каховського ВП ГУНП в Херсонській області у забезпеченні охорони громадського порядку, безпеки громадян, профілактики злочинності на території району на 2016 — 2017 роки” за період 2016 року.

На виконання заходів передбачених “Комплексною програмою організації допомоги Горностаївського ВП Каховського ВП ГУНП в Херсонській області у забезпеченні охорони громажського порядку, безпеки громадян, профілактики злочинності на території Горностаївського району на 2016-2017 роки”, Горностаївським ВП Каховського ВП ГУНП в Херсонській області, підрозділами районної державної адміністрації в 2016 році було проведено наступну роботу:

Здійснювалось інформування населення через засоби масової інформації про стан правопорядку на території Горностаївського району та результати боротьби зі злочинністю та іншими правопорушеннями. Позитивні результати органів внутрішніх справ з метою популяризації їх діяльності та забезпечення співпраці з населенням висвітлювались в засобах масової інформації, та на сайті Горностаївської районної державної адміністрації.

Проводились робочі зустрічі з організаторами масових заходів та акцій під час яких до їх відома доводилась інформація про неприпустимість та недопущення вчинення ними дій, спрямованих на дестабілізацію соціально політичної ситуації.

Серед населення Горностаївського району постійно проводилась роз’яснювальна робота щодо необхідності участі громадян в охороні громадського порядку та державного кордону, профілактики правопорушень і боротьби зі злочинністю. Здійснювалось надання практичної допомоги та роз’яснень щодо порядку створення та діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку та державного кордону, їх прав та обов’язків. Надавались пропозиції щодо поліпшення їх діяльності. Протягом минулого року було організовано контроль і спрямування повсякденної діяльності громадських формувань з охорони громадського порядку та державного кордону.

Проводилась робота по визначенню участі осіб, які були засуджені за вчинення тяжких та особливо тяжких злочинів в екстремістській та сепаратистській діяльності.

Працівниками районного відділення поліції, з метою запобігання злочинним посяганням із застосуванням зброї та вибухових пристроїв проти особи і суспільства, зокрема терористичним актам, проводились організаційно-практичні заходи, спрямовані на протидію нелегальному обігу вогнепальної зброї, боєприпасів, вибухівки. Вживались заходи щодо документування правопорушень пов’язаних з незаконним обігом зброї, затримання осіб за її збут, вилучення зброї та боєприпасів.

Горностаївським відділенням поліції, службою у справах дітей районної державної адміністрації у звітному періоді здійснювались заходи, спрямовані на забезпечення безпеки громадян, насамперед дітей, у місцях масового перебування громадян. Проводились відпрацювання житлового сектору з метою попередження та виявлення фактів вчинення насильства в сім’ї, з метою подальшого притягнення до відповідальності винних осіб та проведення з ними відповідної профілактичної роботи.

Здійснювалось зосередження уваги особового складу відділення поліції на попередження та припинення адміністративних та кримінальних правопорушень під час літнього курортного сезону, виявлення осіб, які розшукуються за кримінальні правопорушення.

Проводились заходи щодо недопущення розкрадання електромереж засобів зв’язку, електрообладнання, трубопроводів, зрошувальних систем.

Окрім вищевикладеного, також проводилась робота щодо запобігання втягуванню працівників органів влади у злочинну діяльність, виявлення і припинення проявів корупції серед державних службовців та посадових осіб органів місцевого самоврядування, військовослужбовців та працівників правоохоронних і контролюючих органів.

Аналіз статистичних даних роботи районного відділення поліції свідчить, що за період 2016 року в Журналі єдиного обліку зареєстровано – 1921 ( 2015 р. - 1957) заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події, з яких внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 529 фактів (2015 р. - 641) вчинення правопорушень.

Зареєстровано кримінальних проваджень  –  250 ( 2015р. - 252), що на 1% менше. З них:

- особливо тяжких  –  2 ( 2015 – 1);
- тяжких –  97  ( 2015 – 86), що на 13% більше;
- середньої тяжкості  –  88 ( 2015 – 88);
- невеликої тяжкості  –  63 ( 2015 – 78) що на 19% менше;

У лютому місяці 2017 року, розпорядженням голови районної державної адміністрації, схвалено проект змін та доповнень до Комплексної програми організації допомоги Горностаївському відділенню поліції у забезпеченні охорони громадського порядку, безпеки громадян, профілактики злочинності на території району на 2017 рік, який затверджено рішенням Горностаївської районної ради XIV сесії сьомого скликання від 24.02.2017р. № 234 в частині додаткового збільшення обсягу фінансування на 175 тис. грн.

А саме: для придбання районним відділенням поліції пального для проведення спільних заходів з громадськими формуваннями, органами місцевого самоврядування, структурними підрозділами районної державної адміністрації у забезпеченні охорони громадського порядку, безпеки громадян, профілактики злочинності на території району, для встановлення на території смт. Горностаївка камер відеофіксації.