Горностаївський музей воїнів-інтернаціоналістів розпочав свою діяльність 1994 року, відкриття відбулося напередодні Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав, за ініціативи та підтримки учасника бойових дій в Республіці Афганістан, голови районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів) Анатолія Пономарьова.

Музейні експонати: нагороди, бойові реліквії, фотоматеріали надали мешканці району-колишні військові, які брали участь в бойових діях за межами країни. За їх ініціативи та матеріальної допомоги  створені інформаційні стенди про військові дії в республіці Афганістан. Хроніки висвітлюють події від грудня 1979 до лютого 1989 років. Численні фото та експонати привертають увагу відвідувачів, адже з-поміж них є карта та прапор Афганістану.

Воїни-афганці привезли та передали до музею комплекс, що використовувався ними  під час бойових дій.  “Ігла” - переносний зенітно-ракетний комплекс, призначений для ураження низько літаючих гелікоптерів  та літаків супротивника на зустрічних і паралельних курсах в умовах впливу природних та штучних теплових перешкод. Комплекс прийнятий на озброєння 1983 року, його маса 10,8 кг, використовується твердопаливний ракетний двигун при швидкості 800 м/с. Запас ходу 5,2 км, довжина 1,574 м.

Зі спогадів колишніх воїнів, горностаївці брали участь у бойових діях, як за межами держави, так і континенту. Саме вони є найбільш активними та постійними відвідувачами музею. З метою патріотичного виховання учнівської молоді в музейній кімнаті організовуються виховні години, зустрічі колишніх воїнів та учнів загальноосвітніх закладів району, темою яких є цікаві та повчальні історії про  мужні, героїчні вчинки мешканців району та односельців.

Адреса музею:
смт Горностаївка
вул. Торгова, 4
м. т. 099 091 8987  (Володимир)