"Гаряча" телефонна лінія для бійців АТО та членів їх родин:
 

 

Триває відбір на контрактну службу

У країні змінюється ставлення до Збройних Сил України, зросла потреба у професійній та вмотивованій армії. Міністерство оборони України проводить відбір кандидатів на проходження військової служби за контрактом в Збройних Силах України.

Детальніше


Основні переваги військової служби за контрактом

Стабільне грошове забезпечення та поетапне його зростання.
Військовослужбовцям за призовом під час мобілізації, на особливий період при укладанні контракту (згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 14.05.2015 р. № 406) передбачено одноразову грошову допомогу (особам рядового складу – 8 мінімальних заробітних плат, особам сержантського і старшинського складу – 9 мінімальних заробітних плат, особам офіцерського складу – 10 мінімальних заробітних плат).

Детальніше


«Дні здоров’я» для учасників АТО – запрошуємо пройти профілактичний огляд

З метою позачергового медичного забезпечення, проведення профілактичних медичних оглядів, виявлення гострих та хронічних захворювань, диспансеризації учасників АТО та подальшого лікування Міністерство охорони здоров’я спільно з Центрами допомоги учасникам АТО ініціює проведення з 23 травня по 23 червня 2016 року місячника «Дні здоров’я».

Детальніше


Центр допомоги учасникам АТО

знаходиться за адресою: м. Херсон, пл. Свободи, 1, обласна державна адміністрація, каб. 126.

Звернутися до спеціалістів Центру можна за телефоном:

Час роботи: понеділок - п’ятниця - з 9:00 до 17:00

Працює цілодобова «гаряча» телефонна лінія для учасників АТО та їх сімей 
0-800-50-40-77, 0552-26-42-34 (дзвінки безкоштовні)

 

Голова районної ради Сергій Карпеченко взяв участь у засіданні Центру допомоги учасникам  антитерористичної операції

 

За участі голови районної ради Сергія Карпеченка відбулося засідання Центру допомоги учасникам антитерористичної операції, що є допоміжним органом у забезпеченні взаємодії місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, волонтерських та громадських організацій при вирішенні питань лікування, реабілітації, соціального захисту, адаптації учасників антитерористичної операції.

            Діяльність районного Центру віднедавна очолив волонтер, керівник структурного підрозділу громадського формування з охорони громадського порядку і державного кордону “Херсонська Січ” Олександр Слісаренко, який став учасником обласного семінару-наради 16 березня цього року.  Про результати спілкування він повідомив учасникам засідання, адже з-поміж питань, які були внесені на обговорення, визначено головну мету спільної роботи районних та обласного Центрів, що передбачає взаємодію влади та громади у наданні  кваліфікованої допомоги бійцям та їх сім’ям. Тож, під час наради учасники засідання обговорили основні організаційні заходи, які сприятимуть ефективній роботі районного Центру допомоги учасникам АТО.

            За словами його керівника, наразі є потреба створити умови для роботи кваліфікованих психологів, що змогли б надати певну допомогу  демобілізованим бійцям. Задля їх відповідної підготовки в області діють підготовчі курси, бажаючі долучитися до волонтерської діяльності для надання психологічної допомоги можуть безпосередньо звернутися до керівника Центру.  Олександр Слісаренко сказав, що на нараді з керівниками районних Центрів допомоги учасникам АТО говорили про необхідність створення груп взаємодопомоги та взаємопідтримки для учасників АТО, їх дружин, матерів, батьків, дітей.  Це сприятиме більш тісному спілкуванню, яке покликане розділити проблеми і хвилювання, особливо для тих, чиї рідні досі знаходяться в зоні АТО.

            Волонтери, члени правління благодійного товариства “Шлях перемоги” Фазели Манан та Валерій Кудас повідомили присутнім про свою діяльність, а також наголосили про основні потреби військових, які перебувають у зоні проведення антитерористичної операції, надавши свої пропозиції задля ефективної роботи Центру допомоги учасникам АТО. Зважаючи на це  очільниця управління праці та соціального захисту райдержадміністрації Олена Кравченко повідомила, що цього року є можливості для відпочинку учасників АТО, їх дітей у санаторно-курортних та дитячих оздоровчих закладах. Вона також повідомила, що за кошти державного бюджету цьогоріч передбачено виплату одноразової грошової допомоги учасникам бойових дій, а також виконуються законодавчі норми у наданні пільг, зубопротезуванні, придбання палива тощо. За результатами обговорення питань пов'язаних з працевлаштуванням демобілізованих військових, директор районного центру зайнятості Антоніна Сулімовська зазначила, що наразі продовжується робота задля отримання  професійної підготовки учасниками АТО, які перебувають на обліку в центрі зайнятості. За участі обласних громадських діячів, працівників районного центру зайнятості  проводяться тренінги з надання психолого-правової допомоги тощо.

            Підсумовуючи результати засідання голова районної ради Сергій Карпеченко запропонував присутнім ввести до складу  Центру допомоги учасникам АТО представників районного військового комісаріату, забезпечити ведення обліку демобілізованих бійців.

            Керівник Центру допомоги учасникам АТО Олександр Слісаренко анонсував також святкові заходи, організаторами яких є громадські організації та волонтери області. 19 березня цього року у м. Херсоні відбудеться свято весни — зустріч з побратимами, учасниками антитерористичної операції. Наразі вирішується питання про участь у святі  учасників бойових дій, які проживають в Горностаївському районі.


Центр допомоги учасникам АТО Херсонської області

Шановні учасники АТО, друзі, родичі, побратими наших захисників, представники ЗМІ!!!

Приблизно 50 тисяч учасників антитерористичної операції в Україні після демобілізації не стали на облік в управління соціального захисту населення за місцем проживання, через що не поінформовані і не користуються пільгами, які надає держава.

Просимо учасників бойових дій підійти з документами до управління соціального захисту населення та стати на облік. 

Друзів, родичів, побратимів, представників засобів масової інформації просимо донести інформацію до учасників антитерористичної операції про важливість та необхідність реєстрації в управліннях соціального захисту.


Розпочав свою діяльність новий склад
центру допомоги учасникам антитерористичної

операції при Горностаївській райдержадміністрації

Новий склад центру допомоги учасникам антитерористичної операції при Горностаївській районній державній адміністрації розпочав свою діяльність відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 10 грудня 2015 року. Очолила роботу Центру заступник голови Горностаївської райдержадміністрації Тетяна Ющенко, заступник керівника — Павло Іляшенко, голова районної організації Спілки учасників АТО Горностаївського району.

До складу Центру ввійшли очільники та представники громадських організацій: благодійного товариства “Шлях перемоги”, учасники бойових дій, центру соціальних служб для дітей, сім'ї та молоді, управління праці та соціального захисту населення, центру зайнятості, профспілкових комітетів.

Відповідно до Положення про центр допомоги учасникам антитерористичної операції його основними завданнями є забезпечення взаємодії з органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, громадськими організаціями ветеранів війни та учасників АТО, волонтерськими та іншими громадськими об'єднаннями, волонтерами, підприємствами, установами при вирішенні питань лікування, реабілітації, соціального захисту та адаптації учасників АТО. З-поміж завдань Центру також надання консультативної допомоги в отриманні документів учасниками АТО,  пільг та соціальних гарантій, лікування, реабілітації, адаптації, працевлаштування тощо.

З питаннями та пропозиціями Ви маєте змогу звернутися до Центру допомоги учасникам антитерористичної операції, який розміщений в приміщенні Горностаївської районної державної адміністрації: смт Горностаївка, вул. Леніна, 145, кабінет 5.

 


Для консультацій щодо забезпечення учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації та отримання матеріальної допомоги Ви можете звертатися до управління праці та соціального захисту населення Горностаївської районної державної адміністрації за адресою:
74 600,  смт. Горностаївка, вул. Набережна, 2,
тел: (05544) 4-11-41; 4-11-95

Громадська приймальня
Херсонського обласного Фонду Милосердя та здоров’я надає

безоплатну правову допомогу соціально незахищеним верствам населення, консультування переселенців з АР Крим та зони АТО, а також військовослужбовців, учасників АТО та членів їх сімей за адресою:

73000, м.Херсон, вул. Фрунзе.2. оф. 19

Приймальні дні: Понеділок з 10.00 до 15.00

(військовослужбовці, учасники АТО та члени їх сімей)

Гаряча лінія – 099 468 38 48, 093 147 73 03

Вівторок з 10.00 до 15.00 (загальні питання)

Четвер     з 10.00 до 15.00

Обідня перерва з 12.00 до 13.00

Попередній запис по телефону (0552) 49-60-03

моб. тел. (066 79 09 021)

Соціальний захист учасників бойових дій

Відповідно до статті 12 Закону України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту” учасникам бойових дій надаються такі пільги:

- безплатне одержання ліків за рецептами лікарів;

  - першочергове безплатне зубопротезування;

   - безоплатне забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації, санаторно-курортним лікуванням;

     - 75- % знижка плати за користування житлово-комунальними послугами, палива, в т.ч. рідкого, в межах норм, передбачених чинним законодавством та скрапленим балонним газом для побутових потреб в межах середніх норм споживання;

     - безплатний  проїзд міськими, приміськими і міжміськими маршрутами;

     - щорічне медичне обстеження і диспансеризація;

     - виплата допомоги по тимчасовій непрацездатності в розмірі 100 %  середньої  заробітної плати незалежно від стажу роботи; переважне право на залишення на роботі при скороченні чисельності чи штату працівників;

     - використання чергової щорічної відпустки у зручний для них час, а також одержання додаткової відпустки без  збереження заробітної плати строком до двох тижнів на рік;

     - першочергове  забезпечення  жилою площею осіб, які потребують поліпшення житлових умов, та першочергове відведення земельних ділянок для  індивідуального житлового будівництва, садівництва і городництва, першочерговий ремонт жилих будинків і квартир цих осіб та забезпечення їх паливом.

     - одержання позики на будівництво; 

     - безплатний проїзд один раз на два роки (туди і назад), або проїзд один раз на рік (туди і назад) з 50-процентною знижкою;

     - зі сплати податків, зборів, мита та інших платежів до бюджету відповідно до податкового та митного законодавства;

     - позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів. Абонементна плата за користування телефоном встановлюється у розмірі 50 %  від  затверджених тарифів;

      Учасникам бойових дій пенсії або щомісячне  довічне  грошове утримання чи державна соціальна допомога,  що виплачується замість пенсії, підвищуються в розмірі 25 % прожиткового мінімуму для осіб, які втратили  працездатність. 

     Щорічно до 5 травня учасникам бойових дій виплачується разова грошова допомога у розмірі, який визначається Кабінетом Міністрів України (у 2015 році зазначена виплата складає 875 гривень).

 

Забезпечення учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації

 Механізм забезпечення учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації визначено Порядком забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації інвалідів, дітей-інвалідів та інших окремих категорій населення, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321 (зі змінами) (далі – Порядок забезпечення ТЗР).

Порядком забезпечення ТЗР передбачено першочергове безоплатне забезпечення учасників АТО технічними та іншими засобами реабілітації незалежно від встановлення інвалідності на підставі рішень військово-лікарських комісій.

Основні види ТЗР:

- протезно-ортопедичні вироби, в тому числі ортопедичне взуття (системи ортезів на хребет, системи ортезів на верхні та нижні кінцівки, системи протезів верхніх та нижніх кінцівок, ортопедичне взуття);

- спеціальні засоби для самообслуговування та догляду (наколінники, налокітники, рукавиці, подушки протипролежневі, крісла-стільці туалетні, сидіння на унітаз, сидіння для ванни та душу, підставки для ванни);

- засоби для пересування (крісла колісні кімнатні та дорожні, крісла колісні з електричним приводом);

- допоміжні засоби для особистої рухомості, переміщення та підйому (палиці, милиці, ходунки);

меблі та оснащення (столи, меблі для сидіння, ліжка, матраци проти пролежневі, перила та поручні, брусся, опори, поручні).

Куди звертатися

Учасник АТО або його законний представник подає документи до управління праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання учасника АТО або за фактичним місцем його перебування.

Перелік необхідних документів для отримання ТЗР

- паспорт (копія та оригінал);

- ідентифікаційний код (копія та оригінал);

- рішення військово-лікарської комісії чи висновок лікарсько-консультативної комісії про потребу у забезпечення необхідним виробом;

- витяг з наказу командира військової частини (начальника територіального підрозділу) або довідка про обставини травми (поранення, контузії, каліцтва), видана командиром військової частини (начальником територіального підрозділу), з відомостями про участь в антитерористичній операції (для учасників АТО, яким не встановлено інвалідність).

Забезпечення учасників АТО санаторно-курортним лікуванням

Відповідно до Порядку забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян органами праці та соціального захисту населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого 2006 року № 187, учасники бойових дій забезпечуються санаторно-курортними путівками щороку.

Для отримання санаторно-курортної путівки необхідно звернутися із заявою до управління соціального захисту населення за місцем проживання та надати медичну довідку за                  формою № 070/о.

 

 

 

Новини Центру допомоги учасникам антитерористичної операції