Управління Пенсійного фонду в районі інформує

Консультує головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області «Запитуйте  - відповідаємо»

Пенсійний фонд інформує!

Питання 1. Я пенсіонер, нещодавно звільнився з роботи. Чи треба повідомити про це Пенсійний фонд і чи можливо це зробити поштою?

Згідно зі статтею 16 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», застрахована особа зобов'язана повідомляти територіальні органи Пенсійного фонду про зміну даних, що вносяться до персональної облікової картки в системі персоніфікованого обліку, про обставини, що спричиняють зміну статусу застрахованої особи, протягом десяти днів із часу їх виникнення.

Відповідно до п.2.21 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25.11.2005 № 22-1 (зі змінами) та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27.12.2005 за №1566/11846 (далі - Порядок), документами, які підтверджують, що особа не працює (не здійснює діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування), є трудова книжка, індивідуальні відомості про застраховану особу та відомості про відсутність інформації про державну реєстрацію фізичної особи - підприємця. 

Детальніше.


ПЕРЕРАХУНОК ПЕНСІЙ З 01 СІЧНЯ 2018 РОКУ

ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ!

З 1 січня 2018 року для осіб, які досягли 65 - річного віку та мають необхідний страховий стаж (жінки - 30, а чоловіки 35 років) мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі 40 відсотків мінімальної заробітної плати (3723,00 грн x 40 % = 1489,20 грн).

Максимальний розмір пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством, крім доплати до надбавок окремим категоріям осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною) з 01 січня 2018 року становить десять прожиткових мінімумів, установлених для осіб, які втратили працездатність (13730 грн).

Відповідні перерахунки здійснено в автоматичному режимі за матеріалами пенсійних справ, тому звертатися в органи Пенсійного фонду  не потрібно.

Детальніше.


Легальна  заробітна плата – гарантія  соціального захисту працюючих  та основа стабільного майбутнього

Заробітна плата - одна з головних економічних категорій, яка поєднує інтереси працівників, суб’єктів господарювання та держави і безпосередньо впливає на рівень життя населення.  Те, що відносини між роботодавцями та найманими працівниками нерідко не відповідають нормам чинного законодавства, а  виплата заробітної плати  здійснюється у “конвертах”, або у розмірах менших за мінімальну заробітну плату, -  не є секретом для більшості громадян.  

Влаштуватися на роботу без укладання трудового договору – на сьогодні можна без проблем. Але, через таку зайнятість соціально незахищеними залишаються, в першу чергу, наймані працівники. Ненормований робочий день, відсутність оплати лікарняного та відпустки, залежність розміру заробітної плати виключно від роботодавця, відсутність записів у трудовій книжці та несплата внесків до Пенсійного фонду України - це неповний перелік порушень вимог трудового законодавства роботодавцями, які нехтують своїми обов'язками щодо офіційного оформлення своїх працівників. Перебування робітника в такому статусі негативно впливає на рівень його пенсійного забезпечення в майбутньому та соціальні гарантії сьогодні. Більшість юристів не гарантує позитивних результатів в  трудових спорах  неоформлених працівників у разі  виникнення конфлікту з роботодавцем (наприклад, невиплати заробітної плати), оскільки останнього практично неможливо притягнути до відповідальності.

Детальніше.


Пенсійний фонд інформує!

Зустріч представника Пенсійного фонду з трудовими колективами Горностаївського районного управління головного управління держпродспоживслужби в Херсонській області та  Горностаївської районної державної лікарні ветеринарної медицини

16 листопада 2017 року завідувач Горностаївського сектору обслуговування громадян Каховського об’єднаного управління Пенсійного фонду України  Онищук Аліна провела зустріч з трудовими колективами Горностаївського районного управління головного управління держпродспоживслужби в Херсонській області та  Горностаївської районної державної лікарні ветеринарної медицини з метою проведення  інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо основних аспектів Закону України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”.

Було надано роз’яснення щодо змін в пенсійному забезпеченні у зв’язку з набуттям чинності Закону України ”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”, а саме про осучаснення пенсійних виплат з урахуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2014-2016 роки, який дорівнює 3764,40 грн., про підвищення мінімального страхового стажу для призначення пенсій,  про відновлення виплати пенсіонерам які працюють з 1 жовтня 2017 року у повному обсязі, про скасування призначення пенсій за вислугу років, за винятком осіб які мають необхідну вислугу років станом на 1 жовтня 2017 року.

Детальніше.


Виїзний прийом Пенсійного фонду в складі робочої групи “мобільного офісу”.

Завідувач Горностаївського сектору обслуговування  громадян Каховського об'єднаного управління Аліна Онищук взяла участь у виїзному прийомі громадян в складі робочої групи  „мобільного офісу” в  Антонівській сільській раді 16 листопада 2017 року разом з директором Горностаївського районного центру зайнятості Антоніною Сулімовською та начальником управління праці та соціального захисту населення Горностаївської районної державної адміністрації Оленою Кравченко. Зі своїми проблемами та питаннями поспілкувалися понад 15 жителів населеного пункту.

Основні питання ставилися щодо умов перерахунку пенсійних виплат у зв’язку з набуттям чинності Закону України ”Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” – це перерахунки мінімального розміру пенсій за віком,  виплата пенсії працюючим пенсіонерам.

 Цікавилися питаннями величини оцінки одного року страхового стажу з 01.10.2017 року,   та необхідним мінімальним страховим стажом, порядком осучаснення пенсійних виплат шляхом застосування середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014,2015 та 2016 роки.

Детальніше.


Пенсійний фонд інформує!

Зустріч з безробітними в Горностаївському районному центрі зайнятості

З метою роз’яснення пенсійного законодавства 26 жовтня 2017 року в приміщенні Горностаївського районного центру зайнятості завідувачем Горностаївського сектору обслуговування громадян Каховського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Онищук Аліною було проведено семінар з тимчасово безробітними громадянами – особами предпенсійного віку.

Детальніше.


Виїзний прийом Пенсійного фонду в складі робочої групи “мобільного офісу”

Завідувач Горностаївського сектору обслуговування громадян Каховського об'єднаного управління Аліна Онищук взяла участь у виїзному прийомі громадян в складі робочої групи „мобільного офісу” в Дубівській сільській раді 23 жовтня 2017 року разом з директором Горностаївського районного центру зайнятості Антоніною Сулімовською та начальником управління праці та соціального захисту населення Горностаївської районної державної адміністрації Оленою Кравченко. Зі своїми проблемами та питаннями поспілкувалися понад 20 жителів населеного пункту.

 

Детальніше.

 


Про внесення змін до програми економічного, соціального та культурного розвитку Бериславського району на 2017 рік

Закон України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” прийнято 03.10.2017 № 2148-VIII. Закон набув  чинності  з дня, наступного за днем його опублікування, тобто з 11.10.2017, деякі пункти застосовуються з 01 жовтня 2017 року, деякі - з січня 2018-го.

Перерахунок пенсій  проведено в 2 етапи:

1 етап –  осучаснення пенсій, за результатами якого  застосовано середній показник заробітної плати по Україні - 3764,40 грн (замість 1197,91 грн). При цьому величина оцінки одного року стажу визначається на рівні 1.

2 етап – перерахунок пенсій у зв’язку із збільшенням прожиткового мінімуму з 1312,00 грн до 1452,00 грн (тобто на 140 грн). Відповідно перерахунку підлягають мінімальні розміри пенсій пенсіонерам, що мають повний страховий стаж, та доплати за понаднормативний стаж (для непрацюючих пенсіонерів), а також  підвищення, що обчислюються виходячи із розміру прожиткового мінімуму.

Детальніше.


Головне управління Пенсійного фонду України в Херсонській області інформує:

З метою оперативного надання роз’яснень мешканцям області щодо проведених з 1 жовтня перерахунків пенсій відповідно до Закону України від  03.10.2017 № 2148-VІІІ “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій” в головному та підвідомчих управліннях Пенсійного фонду України в області у святковий та вихідний дні 14 жовтня та 16 жовтня 2017 року з 9.00 год. до 17.00 год. будуть працювати телефони “гарячих” ліній:

головне управління ПФУ в області -  (0552) 35-39-02

Херсонське об’єднане управління Фонду - (0552) 42-95-71
Білозерський відділ обслуговування громадян - (05524) 3-36-39

Детальніше.


Виїзний прийом Пенсійного фонду в складі робочої групи  “мобільного офісу”

Завідувач Горностаївського сектору обслуговування  громадян Каховського об'єднаного управління Аліна Онищук взяла участь у виїзному прийомі громадян в складі робочої групи  „мобільного офісу” в Червонополянській сільській раді 13 вересня 2017 року разом з директором Горностаївського районного центру зайнятості Антоніною Сулімовською та начальником управління праці та соціального захисту населення Горностаївської районної державної адміністрації Оленою Кравченко. Зі своїми проблемами та питаннями поспілкувалися 7 жителів населеного пункту.

Основні питання ставилися щодо умов перерахунку пенсійних виплат у зв’язку з реформуванням пенсійної системи – це перерахунки мінімального розміру пенсій за віком,  виплата пенсії працюючим пенсіонерам, умови призначення пенсії багатодітним матерям, цікавилися питаннями порядку обчислення страхового стажу  та необхідним мінімальним страховим стажом.

Детальніше.


Ще раз про легалізацію заробітної плати

Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов’язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності і господарювання.

Законом України “Про державний бюджет України на 2017 рік” встановлено розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2017 року – 3200 грн., з якої повинні бути сплачені усі податки та єдиний соціальний внесок. А це означає, що розмір зарплати працівника за повністю виконану місячну (годинну) норму праці не може бути нижчим за розмір мінімальної зарплати. Якщо працівнику нараховано заробітну плату меншу мінімальної та здійснено нарахування єдиного соціального внеску із суми різниці між мінімальною заробітною платою та фактично нарахованою, страховий стаж для обчислення пенсії розраховуватиметься з врахуванням сплати внеску від фактично нарахованої (заробленої працівником) заробітної плати.

Детальніше.


Питання про пенсійну реформу

Осучаснення пенсій.

Уряд пропонує з 01.10.2017 перерахувати раніше призначені пенсії з використанням показника середньої заробітної плати 3764,40 грн. Цей показник застосовують для обчислення пенсій, що призначають у 2017 році( середній розмір заробітної плати за 2014, 2015 та 2016роки).

Пенсія українців залежить від трьох показників: зарплати працівника, стажу і показника середньої заробітної плати по Україні, який застосовують під час обчислення пенсії. Середня зарплата зростає щороку, тому пенсії українців мають осучаснюватися. Однак востаннє це відбулось 2012 року, але із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні за 2007 рік (1197,91 грн). За цей час середня зарплата по Україні, яку застосовують під час обчислення пенсії, зросла до 3764,40 грн., або більше ніж утричі. Як наслідок, 2/3 пенсій навіть не досягають розміру прожиткового мінімуму. Перерахунок пенсій, який пропонує здійснити Уряд, ліквідує цей дисбаланс.

Детальніше.


Інформує Каховське об’єднане управління Пенсійного фонду України Херсонської області

Формування негативного ставлення до корупції

Одним з найбільш істотних чинників у подоланні корупції є ставлення населення до цієї проблеми. Потребують уваги заходи, пов’язані з активізацією участі населення в інформуванні органів, уповноважених на боротьбу з корупцією, про відомі їм факти корупції. Частка такого населення є невеликою, зокрема з огляду на високий ступінь лояльності населення до корупції, засудження фактів повідомлень про корупцію як поведінки, яка суперечить етичним нормам, низький рівень довіри до діяльності правоохоронних органів, зневіру в ефективності антикорупційних заходів, страх бути покараним за повідомлення про підозру в корупції.

Детальніше.

 


Пенсійна реформа пройде без підняття пенсійного віку, - Володимир Гройсман

Пенсійна реформа стосується не тільки нинішніх, а й майбутніх пенсіонерів, і вона буде проведена без підвищення пенсійного віку. На цьому наголосив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман на своїй сторінці у Фейсбуку.

Володимир Гройсман висловив сподівання, що депутати підтримають пенсійну реформу, яка наразі прийнята у першому читанні, що дасть можливість вже з 1 жовтня підвищити пенсії 9 млн пенсіонерам.

«За пенсійну реформу у першому читанні проголосувало 282 народних депутати, представники більшості депутатських груп і фракцій, а також частина незалежних депутатів, - написав Володимир Гройсман. - Я дуже вдячний усім, хто підтримав наш законопроект, тому що тільки спільно ми зможемо відновити справедливість по відношенню до мільйонів наших пенсіонерів. Тоді я пообіцяв допрацювати реформу разом з усіма зацікавленими сторонами. І ми готові до будь-яких конструктивних пропозицій. Але Уряд має декілька базових принципів, від яких не відійде за жодних обставин. Реформа буде проведена без підняття пенсійного віку. Вже від жовтня ми піднімемо пенсії для 9 млн пенсіонерів і скасуємо нечесний податок на пенсії для працюючих пенсіонерів. Надалі пенсії будуть перераховуватись автоматично».

При цьому Володимир Гройсман наголосив, що «пенсії – не гречка» і «Уряд не дозволить маніпулювати ними політикам».

«Ми встановимо чесні абсолютно прозорі і однакові для всіх умови виходу на пенсію, - підкреслив Глава Уряду. - Ми ліквідуємо дефіцит Пенсійного фонду, аби забезпечити ресурс для подальшого зростання пенсій. Ми розпочали пенсійну реформу, аби відновити соціальну справедливість для людей похилого віку і дати можливість забезпечити гідну старість нинішній молоді. Ці принципові позиції ми будемо відстоювати, і я сподіваюсь, вони залишаться незмінними».


Зарплата менше мінімальної створює проблеми

Держава здійснює регулювання оплати праці працівників підприємств усіх форм власності, зокрема шляхом встановлення розміру мінімальної заробітної плати.

Стаття 43 Конституції України гарантує кожному громадянину право заробляти собі на життя працею та отримувати за це винагороду у вигляді заробітної плати, не нижчої від визначеної законом. Мінімальна заробітна плата є державною соціальною гарантією, обов'язковою на всій території України для підприємств усіх форм власності господарювання.

Слід зазначити, що громадяни, які отримують заробітну плату в розмірі меншому за розмір мінімальної заробітної плати, при зверненні до Пенсійного фонду за призначенням пенсії можуть зіткнутись з проблемою недостатнього страхового стажу. Це є основним негативним соціальним наслідком систематичного отримання зарплати в розмірі меншому за мінімальний.

Детальніше.


Переваги укладання трудового договору та негативні наслідки незадекларованої праці

Самою актуальною проблемою українського суспільства залишається питання легалізації праці. На жаль, ще чимало працівників нашої області живуть днем нинішнім, віддаючи перевагу тимчасовій вигоді.

Відповідно до Конституції України людина, її життя та здоров'я, честь та гідність, недоторканість визнаються найвищою соціальною цінністю. Кожна людина має право на працю, тобто можливість заробляти собі на життя роботою, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. На превеликий жаль, останнім часом все частіше доводиться зустрічатися з таким ганебним явищем, як використання найманої праці громадян без оформлення трудових відносин.

Детальніше.


Семінар з безробітними проведено Горностаївським сектором обслуговування громадян Каховського об’єднаного управління Пенсійного фонду України

З метою роз’яснення пенсійного  законодавства 21 червня 2017 року  в приміщенні Горностаївського районного центру зайнятості завідувачем Горностаївського сектору обслуговування громадян Каховського об’єднаного управління Пенсійного фонду України  Онищук Аліною  було проведено   семінар  з тимчасово  безробітними громадянами – особами предпенсійного віку.

Присутнім було надано роз’яснення щодо необхідності реформування пенсійної системи ,та щодо основних положень проекту   Закону України „Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій”. Проінформовано про впровадження накопичувальної системи пенсійного страхування, про  роботу громадської приймальні за принципом  «єдиного вікна» та  Школи майбутніх пенсіонерів. Ознайомила присутніх з видами пенсійних виплат, порядком виходу на пенсію,переліком документів необхідних для призначення пенсії.

Детальніше.


Щодо обчислення страхового стажу при  визначенні права на пенсію по  інвалідності  в розмірі пенсії за віком

Надаємо роз'яснення щодо обчислення страхового стажу при  визначенні права на  пенсію по інвалідності  в розмірі пенсії за віком.

За наявності у непрацюючих інвалідів II і III груп відповідного страхового стажу, передбаченого частиною 2 статті 33 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі - Закон), за їх вибором можливо призначити пенсію по інвалідності в розмірі пенсії за віком, обчислену відповідно до статей 27 і 28 цього Закону.

В статті 24 зазначено періоди, з яких складається  страховий стаж.

Страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.

 

Детальніше.


22 травня 2017 року  завідувачем Горностаївського сектору обслуговування громадян Каховського об’єднаного управління Пенсійного фонду України  Онищук Аліною було проведено анонсовану телефонну “гарячу лінію.” Телефонували як жителі селища Горностаївка так і  жителі району .  Громадян цікавили питання щодо підвищення  пенсій з 1 травня 2017 року, мінімального розміру пенсії,  добровільної участі у системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, пенсійної реформи.

На всі запитання було надано вичерпні та змістовні відповіді. Усім громадянам, що зателефонували було запропоновано зареєструватись на веб- порталі Пенсійного фонду України для того, щоб мати можливість здійснювати контроль за сплатою внесків, отримувати відомості з власної пенсійної справи.

Детальніше.


Порядок призначення пенсій по інвалідності, яка настала внаслідок трудового  каліцтва  або професійного захворювання

Якими документами має бути підтверджено зв’язок інвалідності з трудовим каліцтвом або професійним захворюванням?

 

Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який вона встановлюється, визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно із законодавством.

 

Отже, документом, що підтверджує встановлення інвалідності, є довідка МСЕК про визнання особи інвалідом. Крім того, до заяви про призначення пенсії по інвалідності внаслідок трудового каліцтва та професійного захворювання додається копія акта про нещасний випадок на виробництві (форма № Н-1), акта про розслідування нещасного випадку (аварії), що сталися (форма № Н-5), акта розслідування професійного захворювання (форма № П-4).

Детальніше.


Дострокова пенсія учасникам АТО

06 лютого 2017 року набирає чинності Закон України від 18.10.2016 № 1683 - VIII щодо пенсійного забезпечення окремих категорій осіб із числа учасників антитерористичної операції.

Зазначеним законом розширено коло осіб, які мають право дострокового виходу на пенсію за віком відповідно до абзацу 6 пункту 3 розділу XV «Прикінцеві положення» Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» після досягнення чоловіками 55 років, жінками – 50 років та за наявності страхового стажу не менше 25 років для чоловіків і не менше 20 років для жінок.

З урахуванням внесених змін право на призначення дострокової пенсії за віком за наявності необхідного стажу з 06.02.2017 будуть мати:

Детальніше.


ПРИЗНАЧЕННЯ ПЕНСІЇ ІНВАЛІДАМ

Пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства) за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 Закону  України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі — Закон).

Причина, група, час настання інвалідності, строк, на який встановлюється інвалідність, визначаються органом медико-соціальної експертизи згідно із законодавством.

Детальніше.


Що змінилося у пенсійному забезпеченні у новому році?

З 01 січня 2017 року набрали чинності закони України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” від 21.12.2016 № 1801, “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України” від 06.12.2016 № 1774, якими врегульовано питання пенсійного забезпечення у 2017 році.

Коли у 2017 році очікується зміна соціальних стандартів?

Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” передбачено, що у 2017 році соціальні стандарти зростуть двічі: у травні та в грудні.

1. Розміри мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму  на 2017 рік:

Мінімальна заробітна плата  з 01 січня складатиме 3200,00 грн.

Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць: з 01 січня  — 1544 гривні, з 01 травня — 1624 гривні, з 01 грудня — 1700 гривень, а для осіб, які втратили працездатність: з 01 січня  —  1247 гривень,  з 01 травня — 1312 гривень, з 01 грудня — 1373 гривні, для працездатних осіб: з 01 січня – 1600 гривень, з 01 травня — 1684 гривні, з 01 грудня — 1762 гривні.

Детальніше


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ!

З 1 січня 2017 року набрали чинності законодавчі зміни до деяких нормативно – правових актів у сфері загальнообов’язкового державного пенсійного страхування.

Набрав чинності Закон України „Про Державний бюджет України на 2017 рік”, яким установлено в 2017 році:

Прожитковий мінімум в розрахунку на місяць для працездатних осіб:

З 1 січня 2017 року -1600 грн.,  з 1 травня -1684 грн.,  з 1 грудня – 1762 грн.;

Мінімальну заробітну плату: з 1 січня 2017 року -3200 грн.

У зв’язку з цим, максимальна величина бази нарахування єдиного внеску, яка дорівнює двадцяти п’яти розмірам прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом ( пункт 4 частини першої статті 1 Закону № 2464) складатиме:

Детальніше


Необхідність підтвердження первинними документами відомостей про заробітну плату, які надаються громадянами для призначення (перерахунку) пенсій

15 квітня 2016 року набув чинності Закон України від 26.03.2016 № 1043-VІІІ “Про внесення змін до статті 40 Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” щодо порядку визначення заробітку для обчислення пенсії”.    

З урахуванням внесених змін для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 1 липня 2000 року. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 1 липня 2000 року становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30 червня 2000 року незалежно від перерв.

Детальніше.


Питання - відповіді  щодо перерахунку пенсійних виплат з урахуванням індексації

1) Я отримую пенсію в розмірі 1247,00 грн. У місцевому управлінні Пенсійного фонду мені пояснили, що така пенсія не підлягає індексації. Поясніть чому? Чи є ще випадки, коли пенсія не підлягає індексації?

Питання нарахування індексації має багато нюансів. Один із них стосується приналежності до об'єктів індексації.

Пунктом 3 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 17.07.2003 № 1078, визначено окремі види доходів громадян, які не належать до об'єктів індексації.

Детальніше.


ДО УВАГИ ПЕНСІОНЕРІВ!
ГОРНОСТАЇВСЬКИЙ ВІДДІЛ ОБСЛУГОВУВАННЯ ГРОМАДЯН ВЕЛИКОЛЕПЕТИСЬКОГО ОБ”ЄДНАНОГО  УПРАВЛІННЯ ПЕНСІЙНОГО ФОНДУ УКРАЇНИ ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РОЗ'ЯСНЮЄ ОСОБЛИВОСТІ ВИПЛАТИ ПЕНСІЙ
ЗА СІЧЕНЬ 2017 РОКУ

Зазвичай пенсії виплачуються щомісяця у період з 4 по 25 число в установлену дату виплати, яка відома кожному пенсіонеру.

З метою забезпечення своєчасної виплати пенсій з урахуванням святкових та вихідних днів у січні 2017 року 21 грудня Урядом прийнято рішення, яким встановлено, що частково пенсії за січень 2017 року буде виплачено у грудні 2016 року.

Детальніше.


Переваги користування Веб-порталом Пенсійного фонду

Горностаївський відділ обслуговування громадян Великолепетиського об’єднаного управління Пенсійного фонду України Херсонської області нагадує про зручну можливість здійснювати постійний контроль за даними, що впливають на Ваші пенсійні права, зручно і оперативно взаємодіяти з органами Пенсійного фонду України, дистанційно отримувати послуги, які раніше вимагали особистого звернення до управління.

Принциповою відмінністю від попередніх форм інформування через Інтернет є той факт, що Веб-портал надає електронні послуги кожній особі індивідуально. Портал працює з дотриманням вимог до захисту персональних даних.

Детальніше


У грудні місяці відбудеться чергове підвищення пенсійних виплат

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет на 2016 рік», з 01 грудня поточного року підвищуються розміри мінімальної заробітної плати та прожиткового мінімуму з відповідним збільшенням пенсійних виплат. 

Прожитковий мінімум для  осіб, які втратили працездатність, підвищується  з 1130 до 1247 грн. У зв'язку з цим будуть перераховані мінімальні пенсійні виплати та надбавки і підвищення до пенсій, розмір яких залежить від прожиткового мінімуму.

При цьому, перерахунки мінімального розміру пенсій за віком та надбавки за понаднормативний стаж у зв'язку із збільшенням розміру прожиткового мінімуму проводитимуться тільки непрацюючим пенсіонерам. Пенсіонерам, які працюють, пенсія перераховується після звільнення з роботи з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, який встановлений на дату звільнення.

Детальніше


ПЕНСІЇ ЗА ВИСЛУГУ РОКІВ ПРАЦІВНИКАМ ОСВІТИ,  ОХОРОНИ ЗДОРОВ'Я  ТА СОЦІАЛЬНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ.

Питання права на пенсію за вислугу років працівникам освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення урегульовано Законами України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування  та  Про пенсійне забезпечення, іншими нормативними актами.

Положення Закону України “Про пенсійне забезпечення” застосовують у частині визначення права на пенсію за вислугу років. Пунктом “e” статті 55 цього Закону передбачено, що право на пенсію за вислугу років мають працівники освіти, охорони здоров'я та соціального забезпечення (як чоловіки, так і жінки) при досягненні пенсійного віку та за наявності спеціального стажу роботи за Переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 04.11.1993 № 909 (зі змінами) та іншими нормативно-правовими актами.

Детальніше.


Умови призначення пенсії за віком державним службовцям

10 грудня 2015 року прийнято Закон України “Про державну службу” № 889-VIII, який набув чинності  з 01.05.2016 (далі — Закон № 889-VIII).  

Враховуючи те, що Закон України  “Про державну службу” №3723 втратив чинність (крім ст.37), для визначення віку, досягнувши якого, особа має право на призначення пенсії державного службовця застосовуються норми ст.37 Закону №3723.

Отже, відповідно до п.10 Прикінцевих та перехідних положень Закону  № 889-V-III державні службовці, які на день набрання чинності цим Законом займають посади державної служби та мають не менше як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону України “Про державну службу”(№3723 зі змінами) та актами Кабінету Міністрів України, мають право на призначення пенсії відповідно до статті 37 Закону України “Про державну службу”(№3723 зі змінами) у порядку, визначеному для осіб, які мають не менше як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців.

Детальніше.


ПЕНСІЇ ПО ІНВАЛІДНОСТІ.
ПОРЯДОК ТА УМОВИ ПРИЗНАЧЕННЯ

Умови призначення пенсії по інвалідності

Відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності внаслідок загального захворювання (в тому числі каліцтва, не пов'язаного з роботою, інвалідності з дитинства) за наявності необхідного страхового стажу.

Детальніше.

 


 Шановні пенсіонери!
Пам'ятайте!

У разі працевлаштування (реєстрації підприємницької діяльності) Ви обов’язково повинні повідомити про це органи Пенсійного фонду України. Це ж стосується і зміни місця проживання та інших обставин, що можуть вплинути на розмір та своєчасність виплати Вашої пенсії.

Нагадуємо, що з цими вимогами чинного законодавства кожен з Вас вже ознайомлений при зверненні за призначенням пенсії, особисто підписався у заяві відповідного змісту та одержав “Пам'ятку пенсіонера”.

Неповідомлення або невчасне повідомлення про працевлаштування призводить до незаконних виплат пенсійних коштів, які підлягають поверненню органам Пенсійного фонду.

 


Що варто знати майбутнім пенсіонерам!

Шановні пенсіонери, кожному із Вас варто заздалегідь подбати про підготовку документів для призначення пенсії.

Для цього за декілька місяців до досягнення пенсійного віку необхідно звернутися до Горностаївського відділу обслуговування громадян Великолепетиського об'єднаного управління Пенсійного фонду України  Херсонської області щодо отримання відповідної консультативної допомоги. Спеціалісти відділу проінформують про порядок та час звернення за пенсією, нададуть перелік документів, необхідних для призначення пенсії, проведуть попередню правову експертизу їх змісту та належного оформлення, а також, в разі потреби, направлять запити щодо витребування необхідних довідок.

Детальніше


Легальна заробітна плата – це одержання пристойної пенсії

Пенсійний фонд України виконує важливу соціальну функцію: здійснює пенсійне забезпечення громадян. Основними чинниками, що визначають розмір пенсії, є стаж роботи та розмір заробітної плати, із якої сплачені єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Тому для працюючих осіб важливо отримувати заробітну плату офіційно. Адже не секрет, що на сьогодні деякі роботодавці використовують різноманітні схеми приховування реально виплаченої заробітної плати, нараховують її в мінімальному розмірі або на рівні, нижчому від законодавчо встановленого. Своєчасна та повна сплата внесків до Пенсійного фонду України — це обов’язок кожного роботодавця. Проте, на жаль, існує заробітна плата «в конвертах», виплата її за двома відомостями: в одній працівники розписуються за заробітну плату в мінімальному розмірі, за решту — в іншій. Певна частина роботодавців видає своїм працівникам заробітну плату нелегально, готівкою, не роблячи при цьому жодних відрахувань із цих сум до Пенсійного фонду України.

Детальніше


Запровадження накопичувальної системи  пенсійного страхування продовжується

06.05.2016 Кабінет Міністрів України зареєстував у парламенті проект Закону № 4608 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запровадження накопичувальної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування і єдиних принципів нарахування пенсій» .

Метою проекту акта є створення справедливої системи пенсійного забезпечення шляхом переходу на єдиний принцип нарахування пенсій. Це змога для майбутніх українців пенсіонерів отримувати гідні виплати та самостійно подбати про їхні розміри.

 

 

Детальніше


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ!

Щодо виплати пенсій з 01.07.2016 року

Відповідно до статті 47 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” (далі – Закон) пенсія виплачується щомісяця у строк не пізніше 25 числа місяця, за який виплачується пенсія, виключно в грошовій формі за зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера в межах України або перераховується на визначений цією особою банківський рахунок у порядку, передбаченому законодавством.

Детальніше


Добровільна участь в системі загальнообов’язкового державного соціального страхування – гарантія пенсійного забезпечення!

З січня 2004 року в Україні запроваджено принцип пенсійного страхування, тобто по сплаті внесків людині зараховується страховий стаж.

Детальніше

 

 

 

 

 

 

 

 


Право резервістів та членів сімей загиблих резервістів на призначення пенсій по інвалідності та в разі втрати годувальника відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»

В зв’язку із прийнятим Законом України № 1080-VIII від 12.04.2016 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо соціального захисту резервістів, які постраждали внаслідок участі в антитерористичній операції, та членів їх сімей", який набрав чинності з 6 травня 2016 року, внесено зміни до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», згідно якого пенсійне забезпечення резервістів, які стали інвалідами внаслідок виконання обов’язків служби у військовому резерві під час безпосередньої участі в антитерористичній операції чи забезпечення її проведення, та членів сімей осіб, які загинули чи померли внаслідок виконання обов’язків служби у військовому резерві під час безпосередньої участі в антитерористичній операції чи забезпечення її проведення, здійснюється в порядку, встановленому цим Законом для військовослужбовців відповідних прирівняних посад та членів їхніх сімей.

Детальніше


УВАГА  ВНУТРІШНЬОПЕРЕМІЩЕНИМ ОСОБАМ!!!

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 14.03.2016 № 167, починаючи з 01 липня 2016 року виплата пенсій всім внутрішньо переміщеним особам здійснюватиметься виключно через рахунки та мережу установ і пристроїв публічного акціонерного товариства "Державний ощадний банк України".

Тобто, з 01 липня 2016 року виплату пенсій внутрішньо переміщеним особам, які не звернулися за переведенням пенсії до Ощадбанку, буде припинено до дати звернення.  Тому, внутрішньо переміщеним особам, які наразі не обслуговуються в публічному акціонерному товаристві "Державний ощадний банк України" слід терміново звернутися до зазначеної банківської установи для відкриття поточного рахунку та повідомити органи Пенсійного фонду реквізити відкритого пенсійного рахунку.

Детальніше


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ

Відповідно до пункту 5 Прикінцевих положень Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» від 02 березня 2015 року №  213-VIII у разі неприйняття до 01 червня 2015 року закону щодо призначення всіх пенсій, у тому числі спеціальних, на загальних підставах з 01 червня 2015 року скасовуються норми щодо пенсійного забезпечення осіб, яким пенсії/щомісячне довічне грошове утримання призначаються відповідно до законів України "Про державну службу", "Про прокуратуру", "Про судоустрій і статус суддів", "Про статус народного депутата України", "Про Кабінет Міністрів України", "Про судову експертизу", "Про Національний банк України", "Про службу в органах місцевого самоврядування", "Про дипломатичну службу", Податкового та Митного кодексів України, Положення про помічника-консультанта народного депутата України.Уряд України до 1 травня вніс на розгляд Верховної Ради закон про системну пенсійну реформу. Оскільки зазначений закон  не ухвалено, тому  з 01 червня 2015 року припиняється призначення пенсій за спеціальними законами. Відтепер всі пенсії народним депутатам, міністрам, суддям, прокурорам, митникам, податківцям та іншим державним службовцям будуть призначатися відповідно до Закону „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”. Ця норма не стосується науковців та військовослужбовців.

При цьому, раніше призначені пенсії за  спецзаконами  не перераховуються.


УВАГА!

Управління Пенсійного фонду України в
Горностаївському районі Херсонської області

ПОВІДОМЛЯЄ

Що  відповідно до  поденного графіка,
виплати  травневих пенсій та  грошової допомоги  через
поштові відділення та банківські  установи завершено
своєчасно та в повному  обсязі.

 


ПЕНСІЙНИЙ ФОНД ІНФОРМУЄ

Шановні пенсіонери!

Пам’ятайте! У разі працевлаштування (реєстрації підприємницької діяльності) Ви обов’язково повинні повідомити про це органи Пенсійного фонду України. Це ж стосується й зміни місця проживання та інших обставин, що можуть вплинути на розмір та своєчасність виплати  Вашої пенсії.

Нагадуємо, що з цими вимогами чинного законодавства кожен з Вас вже ознайомлений при зверненні за призначенням пенсії, особисто підписався у заяві відповідного змісту та одержав “Пам'ятку пенсіонера”.

Неповідомлення або невчасне повідомлення про працевлаштування  призводить до незаконних виплат пенсійних коштів, які  підлягають поверненню органам Пенсійного фонду.

Відповідальне ставлення до свого обов’язку убезпечить Вас від проблем по поверненню зайво отриманих коштів. Адже легше попередити безпідставне одержання  пенсійних виплат, ніж відшкодовувати значні суми переплат.

Разом з тим, не слід забувати, що у Ваших інтересах повідомляти органи Пенсійного фонду  про звільнення з роботи, адже  після звільненням пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом на дату звільнення з роботи. Пенсіонери набувають право на надбавки та підвищення, які передбачені тільки для непрацюючих осіб.

Зокрема, звертаємо увагу пенсіонерів, які проходили реєстрацію підприємницької діяльності, але з різних причин не займалися нею. До того моменту, поки Вами не буде надано інформацію про державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності фізичної особи - підприємця, Ви вважаєтесь працюючим пенсіонером. А це впливає на Ваше пенсійне забезпечення.

Важливо, що у разі звільнення, припинення реєстрації підприємницької діяльності особа повідомляє органи Пенсійного фонду про  дату звільнення (припинення реєстрації)  шляхом подання заяви.


УВАГА!

Управління Пенсійного фонду України в
Горностаївському районі Херсонської області

ПОВІДОМЛЯЄ

Станом на 12.05.2015 відповідно до  поденного графіка
виплати пенсій та грошової допомоги через поштові відділення та
банківські  установи забезпечено своєчасне та в повному 
обсязі фінансування пенсій виплат з  04 по 24 травня   2015 року


Нове у пенсійному забезпеченні  з 01 квітня 2015 року


УВАГА!

Управління Пенсійного фонду України в
Горностаївському районі Херсонської області

ПОВІДОМЛЯЄ

Станом на 23.03.2015 відповідно до  поденного графіка
виплати пенсій та грошової допомоги через поштові відділення та
банківські  установи забезпечено своєчасне та в повному
обсязі фінансування пенсій виплат з  04 по 24  березня 2015 року


УВАГА!

Управління Пенсійного фонду України в
Горностаївському районі Херсонської області

ПОВІДОМЛЯЄ

Станом на 16.03.2015 відповідно до  поденного графіка
виплати пенсій та грошової допомоги через поштові відділення та

банківські  установи забезпечено своєчасне та в повному
обсязі фінансування пенсій виплат.


УВАГА!

Управління Пенсійного фонду України в
Горностаївському районі Херсонської області

ПОВІДОМЛЯЄ

Що  з 2 березня 2015 відповідно до  поденного графіка,
розпочата виплати пенсії грошової допомоги через
поштові відділення та
банківські  установи


Управління Пенсійного фонду України в
Горностаївському районі Херсонської області

ПОВІДОМЛЯЄ

Станом на 23.02.2015 відповідно до  поденного графіка
виплати пенсій та грошової допомоги через поштові відділення та
банківські  установи забезпечено своєчасне та в повному

обсязі фінансування пенсій виплат з  04 по 24 лютого 2015 року


В зв’язку з прийняттям Закону України  Про Державний бюджет України на 2015 рік” та внесенням змін до деяких законодавчих актів стосовно пенсійного забезпечення громадян управління Пенсійного фонду України в Горностаївському районі Херсонської області повідомляє наступне:

1. Розміри прожиткового мінімуму та мінімальної заробітної плати на       2015 рік визначені відповідно статтями 7 та 8 Закону України “Про Державний бюджет України на 2015 рік”.

Прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць з 01 січня 2015 року - 1176 гривень, з 01 грудня - 1330 гривень, а для осіб, які втратили працездатність: з 01 січня 2015 року - 949 гривень, з 01 грудня - 1074 гривні.

мінімальна заробітна плата  з 01 січня 2015 року складатиме 1218 гривень, з 01 грудня - 1378 гривень.

2. З 01 січня 2015 року відбувся масовий перерахунок пенсій у зв’язку з втратою годувальника, призначених відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Віднині мінімальний розмір цієї пенсії не може бути нижче двох визначених Законом розмірів прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, - 1898 грн (раніше мінімальний розмір пенсії складав 949 грн). В результаті проведеного перерахунку 1649 пенсіонерів області отримали підвищення пенсій.

На черзі - другий етап січневого перерахунку військових пенсій, в результаті якого будуть переглянуті пенсії в разі втрати годувальника, а саме: розмір пенсії на одного непрацездатного члена сім'ї складе 70 % (замість 40 %), на двох та більше членів сім'ї - 90 %  заробітку загиблого (померлого годувальника), але не менше ніж 40 % на кожного непрацездатного члена сім’ї.

Пенсіонерам, які мають право на одержання пенсії відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”, але наразі одержують пенсію за іншими законами рекомендується для визначення доцільності переходу на інший вид пенсії звернутися до територіальних управлінь Пенсійного фонду за місцем проживання та до управління пенсійного забезпечення військовослужбовців та деяких інших категорій громадян.

3. Пенсії (щомісячне довічне грошове утримання) відповідно до законів України “Про державну службу”, “Про прокуратуру”, “Про статус народного депутата України”, “Про судоустрій і статус суддів” за заявами про їх призначення або перерахунок, що надійшли починаючи з 01 січня 2015 року, обчислюються в розмірі 60 відсотків заробітної плати (грошового утримання), раніше - 70%.

Зменшено відсоток для обчислення пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про наукову та науково-технічну діяльність” з 80 до 60.

Також науковим працівникам зменшено відсоток для обчислення пенсії по      І та ІІ групі інвалідності внаслідок нещасного випадку на виробництві з 80 до 60 та з 60 до 50 відповідно, та для пенсій у зв’язку з втратою годувальника - з 80 до 60 - для трьох утриманців, з 60 до 50 - для двох утриманців.

4. Законодавчо закріплено те, що умови, порядок призначення та мінімальні розміри пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв’язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи визначаються актами Кабінету Міністрів України з відповідних питань. Розмір підвищення до пенсії дітям війни також визначається Кабінетом Міністрів України. На сьогодні розміри зазначених виплат встановлені постановами Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210  та від 28 грудня 2011 року № 1381.

5. З 01 січня 2015 року не призначатимуться дострокові пенсії відповідно до статті 21 Закону України “Про основні засади соціального захисту ветеранів праці та інших громадян похилого віку” (за станом здоров’я), статті 49 Закону України “Про зайнятість населення” (за скороченням штатів).

При цьому виплата раніше призначених пенсій продовжується. Дострокові пенсії, призначені за раніше діючим законодавством, працюючим пенсіонерам не виплачуються.

6. Пенсії по інвалідності та у зв’язку з втратою годувальника внаслідок нещасного випадку на виробництві або професійного захворювання виплачуються за рахунок коштів Пенсійного фонду.

7. Згідно із внесеними змінами до Податкового кодексу України, з 01.01.2015 змінено межу оподаткування пенсій. Згідно із законодавством, чинним до 01.01.2015, оподаткуванню підлягали суми пенсії, що перевищували 10 тис. грн у частині такого перевищення. А з цього року оподаткуванню підлягають пенсії, розмір яких перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (3654 грн) у частині такого перевищення за ставкою 15 %. Якщо ж сума перевищення понад три мінімальні заробітні плати більша за 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати, то ставка податку збільшується до 20 % на суму такого перевищення.

Окрім того, з 01.01.2015 частина пенсії, що перевищує три розміри мінімальної заробітної плати (3654 грн), є об'єктом нарахування військового збору за ставкою 1,5 %

8. Кабінету Міністрів України надано повноваження щодо затвердження особливого порядку проведення індексації грошових доходів населення за результатами першого півріччя 2015 року та з урахуванням економічної ситуації.

9. Вимушені переселенці, яким вже здійснюється виплата пенсій за тимчасовим місцем проживання, мають до 01 лютого 2015 року зареєструватися в органах соцзахисту населення. У такому разі  пенсійні виплати їм здійснюватимуться без перерв  і в наступні місяці. У разі, якщо пенсіонер не зареєструється в органах соціального захисту населення до вказаної дати, виплата пенсії тимчасово припиняється. Після реєстрації виплату пенсії буде відновлено з дати припинення.

Додатково повідомляємо, що для вирішення питання про виплату пенсії за місцем фактичного перебування (проживання) за межами тимчасово оку