Податки, збори, платежі


УВАГА! Настає термін сплати!

Горностаївське відділення Новокаховської ОДПІ повідомляє, що 31.07.2018 граничний термін сплати податкових зобов’язань зазначених у податковій декларації про майновий стан і доходи за 2017 рік.

Оновлено форму звіту з ЄСВ та порядок його заповнення

Горностаївське відділення Новокаховської ОДПІ інформує, що Міністерством фінансів України наказом від 15.05.2018 № 511 (далі – Наказ № 511) викладено у новій редакції Порядок формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – Порядок), зареєстрований у Міністерстві юстиції України 11.06.2018 за № 692/32144.

Детальніше>>>


Щодо роздрібної торгівлі алкогольними напоями

Оскільки, пиво віднесено до алкогольних напоїв, суб’єктам господарювання для здійснення роздрібної торгівлі пивом (в т.ч. виключно пивом), необхідно отримати ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями.

При цьому однією з умов отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкогольними напоями (крім столових вин) є наявність зареєстрованого належним чином реєстратора розрахункових операцій (книги обліку розрахункових операцій).

Детальніше>>>


Увага! З 2 липня змінились реквізити рахунків для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів !

Горностаївське відділення Новокаховської ОДПІ  нагадує платникам, що з 2 липня змінені реквізити рахунків для зарахування доходів до державного та місцевих бюджетів

Так, з 02.07.2018, у зв’язку зі зміною порядку відкриття дохідних рахунків, зарахування всіх податків і зборів (на ЄСВ не розповсюджується) буде проводитися виключно через МФО 899998 центрального апарату Державної казначейської служби України, назва банку - Казначейство України (ЕАП). Діючі бюджетні рахунки будуть повністю закриті.

Реквізити вказаних рахунків - на субсайті територіальних органів ДФС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі в розділі «Бюджетні рахунки» за посиланням:   http://kherson.sfs.gov.ua/byudjetni-rahunki/

Детальніше>>>


Підприємці на загальній системі оподаткування мають здійснювати продаж власної продукції через РРО

Суб'єкти господарювання, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених Законом №265, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок (РК).

Разом з тим РРО та РК не застосовуються при здійсненні торгівлі продукцією власного виробництва підприємствами, установами і організаціями усіх форм власності, крім підприємств торгівлі та громадського харчування, у разі проведення розрахунків у касах цих підприємств, установ і організацій з оформленням прибуткових і видаткових касових ордерів та видачею відповідних квитанцій, підписаних і завірених печаткою у встановленому порядку.

Відповідно до п. 39 розд. IV «Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні», затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.2017 №148, фізичні особи - підприємці касової книги не ведуть.

Отже, підприємці на загальній системі оподаткування при реалізації продукції власного виробництва, повинні застосовувати РРО. Зазначена норма передбачена п. 1 ст. 3, п. 1 ст. 9 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг".


Щорічне подання заяви про застосування податкової пільги не передбачено

Відповідно до п.п.169.2.1 п.169.2 ст.169 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) податкова соціальна пільга застосовується до нарахованого платнику податку на доходи фізичних осіб (далі – платник податку) місячного доходу у вигляді заробітної плати тільки за одним місцем його нарахування (виплати).

Платник податку подає роботодавцю заяву про самостійне обрання місця застосування податкової соціальної пільги (далі – заява про застосування ПСП) (п.п.169.2.2 п.169.2 ст.169 ПКУ).

ПСП починає застосовуватися до нарахованих доходів у вигляді заробітної плати з дня отримання роботодавцем заяви платника податку про застосування ПСП та документів, що підтверджують таке право. Роботодавець відображає у податковій звітності всі випадки застосування або незастосування ПСП згідно з отриманими від платників податку заявами про застосування ПСП, а також заявами про відмову від такої ПСП.

Враховуючи вищевикладене, нормами ПКУ не передбачено щорічне подання заяви про застосування ПСП.

При цьому, якщо у платника податків виникає право на застосування ПСП з інших підстав ніж тих, які були зазначені у попередній заяві, то такий платник повинен надати нову заяву з відповідними підтверджуючими документами.


Платники Горностаївського району сплатили до скарбниці 29521,6 тис. грн податків

Саме така сума податкових платежів надійшла до бюджетів від платників податків Горностаївського району із початку поточного року.

Загальна сума надходжень розподілилася таким чином: до державного бюджету суб’єкти господарювання та громадяни перерахували 13257,0 тис. грн. податків і зборів, до місцевого бюджету 16264,6 тис. гривень. Надходження єдиного соціального внеску за чотири місяці з початку року сягають 12175,8 тис. гривень. Це на 1641,2 тис. грн. Або 15,6 % перевищує показник відповідного періоду минулого року.


В Електронному кабінеті запроваджено сервіс з подання скарги на рішення комісій щодо відмови у реєстрації податкових накладних

ДФС Запроваджено новий сервіс – подання скарги на рішення комісій, які приймають рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації (далі – Скарга) в електронному вигляді.

Створити та надіслати Скаргу а також заяву про відмову від поданої скарги (далі – Заява) платник має змогу через Електронний кабінет, вхід до якого здійснюється за адресою: cabinet.sfs.gov.ua, а також через офіційний веб-портал ДФС.

детальніше>>>


При продажу більше одного автомобіля в рік необхідно подати декларацію

Якщо громадянин протягом року здійснив продаж або обмін двох та більше об’єктів рухомого майна у вигляді легкового автомобіля, мотоцикла, або мопеда, сума отриманого доходу підлягає оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб за ставкою 5 відс. та військовим збором - 1,5 відсотка. Про це нагадують у Головному управлінні ДФС у Херсонській області.

Такий громадянин зобов’язаний відобразити дохід від такого відчуження у річній податковій декларації про майновий стан і доходи, яка подається до державної податкової інспекції за місцем реєстрації. Граничний строк подання податкової декларації - до 2 травня 2018 року.

Окрім того, громадянин зобов’язаний самостійно до 1 серпня 2018 року, сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій податковій декларації про майновий стан і доходи. Порядок оподаткування операцій з продажу або обміну об’єктів рухомого майна передбачено статтею 173 Податкового кодексу України.


Доходи, отримані за кордоном, підлягають декларуванню

Громадяни, які в 2017 році отримували іноземні доходи, відповідно до п.п.170.11.1 п.170.11 ст.170 Податкового кодексу України (далі - ПКУ), зобов’язані подати річну податкову декларацію про майновий стан і доходи. Сума такого доходу включається до річного оподатковуваного доходу платника та оподатковується податком на доходи фізичних осіб за ставкою 18% і військовим збором за ставкою1,5%.

Відповідно до абзацу першого п.п.170.11.2 п.170.11 ст.170 ПКУ платник податку має право зменшити суму річного податкового зобов’язання на суму податків, сплачених за кордоном, за нормами міжнародних договорів, згоду на обов’язковість яких надано Верховною Радою України.

детальніше>>>


Деклараційна кампанія 2018. Подано понад 1400 декларацій

З початку кампанії декларування мешканцями Горностаївського району 1427 декларацій про майновий стан та доходи, отримані протягом 2017 року.

Із задекларованих доходів сплачується 18 % ПДФО та 1.5 % військового збору.

Горностаївське відділення Новокаховської ОДПІ нагадує, що 60% надходжень від податку на доходи фізичних осіб отримують бюджети громад. При цьому станом на 10.04.2018 кількість поданих декларацій є задовільною. До кінця кампанії декларування залишилось менше 20 днів, наголошуємо для всіх громадян : надходження до бюджету — запорука вашого добробуту і розвитку громад.


Платники податків Горностаївського району сплатили 769 тис.грн військового збору

За січень - березень 2018 року платники Горностаївського району перерахували до державного бюджету 769,7 тис. грнвійськового збору. Це перевищує минулорічний показник на 94, 2 тис.грн.гривень.

Більшу половину або 54,2 % надходжень в загальний вклад внесли платники Горностаївки, які спрямували для забезпечення української армії 417,2 тис. гривень.

Сумлінні платники податків нашого району відповідально ставляться до нарахування та сплати військового збору задля захисту державного суверенітету, гарантій стабільності та зміцнення економічної безпеки України.


Зміни у декларуванні спадщини

Слід відмітити, що у поточному році відбулися зміни у декларуванні спадщини. Якщо минулого року нульова ставка податку на доходи була в тому випадку, коли спадкоємці або ті, хто отримував майно за договором дарування, були членами сім’ї першого ступеня споріднення (діти, батьки, чоловік або дружина), то в цьому році від сплати податку звільнені й члени сім’ї другого ступеня споріднення (рідні сестри чи брати, дід, баба та онуки). Тобто, в 2018 році при декларуванні спадщини та майна за договором дарування за 2017 рік ці категорії сплачувати податок вже не будуть, і декларації їм подавати не потрібно. 


Пільги із земельного податку для громадян

Нарахування сум земельного податку громадянам проводиться податковими органами, які надсилають платнику до 1 липня поточного року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за встановленою формою. Цьогоріч внесеними Законом України від 07.12.2017 року № 2245-VIII змінами до Податкового кодексу (далі -  ПКУ) запроваджена нова норма, згідно з якою фізичні особи звільняються від відповідальності за несвоєчасну сплату податкового зобов’язання з плати за землю, якщо податковий орган не надіслав (не вручив) податкове повідомлення-рішення з цієї плати.

Разом з тим ПКУ визначає ряд пільг зі сплати земельного податку для фізичних осіб. Від сплати земельного податку звільняються, зокрема: інваліди першої і другої групи; особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”; постраждалі внаслідок Чорнобильської катастрофи. Пільга застосовується на основі поданих в податкові інспекції документів, що підтверджують право на пільгу.

Земельний кодекс визначає додаткові умови для ділянок, які користуються пільгами. Земельні ділянки повинні бути: – для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більше 2 гектара; – для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): – в селах – не більше 0,25 гектара, – в селищах – не більше 0,15 гектара, – в містах – 0,10 гектара; – для індивідуального дачного будівництва – не більше 0,10 гектара; – для будівництва індивідуальних гаражів – не більше 0,01 гектара; – для ведення садівництва – не більше 0,12 гектара.

Якщо минулоріч звільнення від сплати земельного податку за земельні ділянки, поширювалося на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах відповідних граничних норм, то з 1 січня 2018 року знято обмеження щодо застосування такої пільги для однієї земельної ділянки.

Звертаємо увагу фізичних осіб, що мають у власності декілька земельних ділянок одного виду використання і загальна площа таких земельних ділянок перевищує граничні норми відведення, на необхідність до 1 травня поточного року подати письмову заяву у довільній формі та копію документів, що посвідчують право такої особи на пільгу. Такими документами можуть бути пенсійне посвідчення, посвідчення «Учасник ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС», посвідчення «Потерпілий від Чорнобильської катастрофи», посвідчення «Учасник бойових дій», посвідчення «Інваліда війни, (першої і другої групи)», посвідчення «Учасник війни», посвідчення «Члена сім’ї загиблого», тощо).

Заяву про самостійне обрання (зміну) земельних ділянок для застосування пільги потрібно подати  до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки.

Пільга починає застосовуватись до обраних земельних ділянок з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано заяву.

Тобто, якщо до 1 травня поточного року така фізична особа не подала до контролюючого органу відповідну заяву, то у поточному році будуть оподатковуватись всі земельні ділянки, які є у власності, крім земельної ділянки, на яку подано заяву у попередніх роках.

Якщо заява подана після 01 травня поточного року, то пільга починає застосовуватись до обраних земельних ділянок з наступного податкового (базового) періоду.


Куди подавати декларацію про доходи, якщо ще немає нового місця реєстрації

Якщо фізична особа знята з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрована за іншою, потрібно подати річну декларацію до контролюючого органу за попередньою податковою адресою.

Податковою адресою платника податків – фізичної особи визнається місце її проживання, за яким вона береться на облік як платник податків у контролюючому органі. Платник податків – фізична особа може мати одночасно не більше однієї податкової адреси.

Отже, платник податків, який відповідно до норм чинного законодавства зобов’язаний (має право) надати річну податкову декларацію, але на той час проживає не за місцем реєстрації (прописки), а в іншому місці, має подати податкову декларацію до контролюючого органу за податковою адресою, тобто за місцем реєстрації згідно з паспортними даними.

У випадку, якщо фізична особа знята з реєстрації за однією податковою адресою та не зареєстрована за іншою, вона повинна подати річну податкову декларацію до контролюючого органу за попередньою податковою адресою. 


Маєте у власності декілька земельних ділянок та хочете отримати пільги по сплаті податку? - Подавайте заяву до 1 травня 2018 року

Горностаївське відділення Новокаховської ОДПІ нагадує громадянам , що статтею 281 Податкового кодексу України визначено категорії фізичних осіб, які мають право на пільги щодо сплати земельного податку, та надано перелік видів земельних ділянок та їх розмір, щодо яких зазначені категорії фізичних осіб мають право скористатися пільгами.

Так, якщо громадянин, який має право на пільгу, є власником декількох земельних ділянок одного виду використання, то йому до 1 травня поточного року необхідно подати письмову заяву до контролюючого органу за місцем знаходження земельної ділянки про самостійне обрання земельної ділянки для застосування пільги.

Пільга починає застосовуватися з базового податкового (звітного) періоду, у якому подано таку заяву.

Водночас, від сплати податку звільняються такі категорії громадян:

- інваліди першої і другої групи;

- фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;

- пенсіонери (за віком);

- ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22 жовтня 1993 року № 3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

- фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для зазначених вище категорій громадян, поширюється на земельні ділянки за кожним видом використання у межах граничних норм, а саме:

- для ведення особистого селянського господарства – у розмірі не більш як 2 гектари;

- для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка): у селах – не більш як 0,25 гектара, в селищах – не більш як 0,15 гектара, в містах – не більш як 0,10 гектара;

- для індивідуального дачного будівництва – не більш як 0,10 гектара;

- для будівництва індивідуальних гаражів – не більш як 0,01 гектара;

- для ведення садівництва – не більш як 0,12 гектара.


Нульова ставка податку на нерухомість не звільняє суб’єкта господарювання від подачі декларації

Відповідно до п.п.266.5.1 п.266.5 ст.266 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI зі змінами та доповненнями (далі – ПКУ) ставки податку для об’єктів житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності фізичних та юридичних осіб, встановлюються за рішенням сільської, селищної, міської ради або ради об’єднаних територіальних громад, що створені згідно із законом та перспективним планом формування територій громад, залежно від місця розташування (зональності) та типів таких об’єктів нерухомості у розмірі, що не перевищує 1,5 відс. розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв. метр бази оподаткування.

Згідно з п.п.266.7.5 п.266.2 ст.266 ПКУ платники податку – юридичні особи самостійно обчислюють суму податку станом на 1 січня звітного року і до 20 лютого цього ж року подають контролюючому органу за місцезнаходженням об’єкта/об’єктів оподаткування декларацію з податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – Декларація), за формою, встановленою у порядку, передбаченому ст.46 ПКУ, з розбивкою річної суми рівними частками поквартально.

Щодо новоствореного (нововведеного) об’єкта житлової та/або нежитлової нерухомості декларація юридичною особою – платником подається протягом 30 календарних днів з дня виникнення права власності на такий об’єкт, а податок сплачується починаючи з місяця, в якому виникло право власності на такий об’єкт.

Отже, за об’єкти житлової та/або нежитлової нерухомості, що перебувають у власності юридичних осіб, по яких за рішенням сільської, селищної або міської ради встановлені нульові ставки, Декларація подається на загальних підставах.


Про право громадян на розстрочення податкових зобов’язань

Якщо платники податків отримували у 2017 році доходи у вигляді прощенної (анульованої) кредитором суми боргу за кредити, отримані на придбання житла (іпотечні кредити), то вони мають право на розстрочення податкових зобов’язань за такими доходами.

З метою реалізації такого права, відповідно до п.п. «д» п.п.164.2.17 п.164.2 ст.164 Податкового кодексу України, платник податку обов’язково разом із декларацією подає до контролюючого органу письмову заяву довільної форми, що має містити:

- фактичні дані про суму прощеного  (анульованого) кредитором боргу (іпотечного кредиту), підтверджену відповідними документами кредитора;

- коротке пояснення обставин, що призвели до виникнення необхідності здійснення розстрочення задекларованої суми податкового зобов’язання;

- розрахунок сум розстрочення таких зобов’язань з визначенням строків та сум, які підлягають погашенню.

Розстроченню підлягає податкове зобов’язання як з податку на доходи фізичних осіб, так і з військового збору терміном до 3 років.


З початку поточного року до місцевих скарбниць Горностаївського району надійшло 6248,3 тис. гривень єдиного податку

За сім  місяців 2017 року суб’єкти господарювання, які обрали спрощену системи оподаткування, сплатили до місцевих бюджетів області 6248,3 тис. грн. єдиного податку,  що  на 1724,4 тис. грн. більше, ніж у минулому році.

Від загальної суми надходжень 19,2 %, або 1199,5 тис. грн.  єдиного податку сплатили фізичні особи-підприємці, що на 614,7 тис. грн. більше, ніж у 2016 році. Від юридичних осіб -  надійшло 204,9 тис. грн. , та відповідно сільськогосподарськими товаровиробниками    сплачено 4843,9 тис. грн.

Єдиний податок згідно з чинним законодавством України спрямовується до бюджетів місцевих громад, кошти з якого серед іншого спрямовуються на фінансування установ і закладів виробничої та соціальної інфраструктури, що утримуються за рахунок бюджетних асигнувань, а також на фінансування заходів щодо соціального захисту населення.


Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування змінено

   Наказом Міністерства фінансів України від 21.07.2017 N 654 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року N 567», який набрав чинності 12 серпня 2017 року (опубліковано в газеті «Урядовий кур’єр» від 12.08.2017 N 150), внесено зміни до підпункту 1 пункту 6 Критеріїв оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 13 червня 2017 року N 567, зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 16 червня 2017 року за N 753/30621, а саме моніторинг податкової накладної / розрахунку коригування здійснюється ДФС за такими критеріями:

 «1) обсяг постачання товару/послуги, зазначений у податковій накладній / розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, у 1,5 разу більший за величину, що дорівнює залишку різниці обсягу придбання на митній території України такого товару/послуги (крім обсягу придбання товарів/послуг за операціями, які звільнені від оподаткування та підлягають оподаткуванню за нульовою ставкою) та/або ввезення на митну територію України такого товару, зазначеного з 01 січня 2017 року в отриманих податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих в Реєстрі, і митних деклараціях, та обсягу постачання відповідного товару/послуги, зазначеного у податкових накладних / розрахунках коригування, зареєстрованих з 01 січня 2017 року в Реєстрі, і переважання в такому залишку (більше 75 % загального такого залишку) товарів з кодами згідно з УКТ ЗЕД, які визначаються ДФС, та відсутність товару/послуги, зазначеного/зазначеної в податковій накладній, яка подана на реєстрацію в Реєстрі, в інформації, поданій платником податку за встановленою формою, як товару/послуги, що на постійній основі постачається (виготовляється)».

     Письмові пояснення та копії документів, зазначені у Вичерпному переліку документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, платник податку повинен подавати до ДФС в електронному вигляді засобами електронного зв’язку.

За матеріалами листа ДФС України від 17.08.2017 №22042/7/99-99-07-05-02-17


Зміни для фізичних осіб - платників податків

Горностаївське відділення Новокаховської ОДПІ повідомляє, 11.08.2017 набрав чинності наказ Міністерства фінансів України від 23.06.2017 №591 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу та Порядку ведення обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу», зареєстрований в Міністерстві юстиції України 18.07.2017 за №871/30739 (далі – Наказ №591).

Наказом №591 затверджено форму Книги обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу та Порядок ведення обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу.

Порядок поширюється на фізичних осіб - платників податків, які отримують доходи та відповідно до розділу IV Податкового кодексу України зобов’язані подавати податкову декларацію про майновий стан і доходи та/або мають право на таке подання з метою повернення надміру сплачених податків, у тому числі при застосуванні права на податкову знижку, крім осіб, які перебувають на податковому обліку як самозайняті особи.

Крім того, Наказом №591 визнано таким, що втратив чинність, наказ Міністерства доходів і зборів України від 11.12.2013 №794 «Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу та Порядку ведення обліку доходів і витрат для визначення суми загального річного оподатковуваного доходу».


28 серпня 2017 року - граничний термін сплати земельного податку для громадян

Відповідно до Податкового кодексу України (далі – Кодекс), плата за землю – це обов'язковий платіж у складі податку на майно, який справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності. Підставою для нарахування плати за землю є дані державного земельного кадастру.

Граничний термін сплати у 2017 році – 28 серпня поточного року. Відповідно п.126.1 ст.126 ПКУ при затримці до 30 календарних днів включно, наступних за останнім днем строку сплати штрафна санкція нараховується в розмірі 10% погашеної суми податкового боргу, при затримці більше 30 календарних днів — у розмірі 20% погашеної суми боргу.

Нагадуємо, відповідно до Кодексу від плати за землю звільняються інваліди першої і другої групи, фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років, пенсіонери (за віком), ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали в наслідок Чорнобильської катастрофи, а також учасники бойових дій (АТО) в разі прийняття рішення сільською радою про надання пільги.


Шановні платники податків!!!!

   Горностаївське відділення Новокаховської ОДПІ нагадує, що cпливає термін сплати податкового зобов’язання зазначеного в податковій декларації про майновий стан та доходи отримані у 2016 році (податок на доходи фізичних осіб та військовий збір). Згідно Податкового кодексу України та статті 179.7 сплата проводиться самостійно фізичною особою до 1 серпня 2017 року тобто останній день настає 28 липня.

Звертаємо увагу всіх громадян на своєчасну сплату зобов’язань зазначених в податковій декларації та виконання свого конституційного обов’язку.


За які автомобілі необхідно сплачувати транспортний податок?

     Платниками транспортного податку є фізичні та юридичні особи, в тому числі нерезиденти, які мають зареєстровані в Україні власні легкові автомобілі.

     Об’єктом оподаткування для сплати транспортного податку є легкові автомобілі, з року випуску яких минуло не більше п’яти років (включно) та середньоринкова вартість яких становить понад 375 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року (у 2017 році – 1200000 грн.). Така вартість визначається центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику економічного, соціального розвитку і торгівлі, за методикою, затвердженою Кабінетом Міністрів України, станом на 1 січня податкового (звітного) року виходячи з марки, моделі, року випуску, об'єму циліндрів двигуна, типу пального.

     Ставка податку визначається з розрахунку на календарний рік у розмірі 25000 гривень за кожен легковий автомобіль.


Нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису з 10 липня 2017 року

  Наказом Інформаційно-довідкового департаменту ДФС від 29.06.2017 № 88 "Про затвердження форм реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису" затверджено нові форми реєстраційних документів:

Договір про надання послуг електронного цифрового підпису;

Реєстраційна картка (для юридичної особи);

Реєстраційна картка (для фізичної особи/фізичної особи – підприємця);

Додаток до Реєстраційної картки;

Заява про зміну статусу посиленого сертифіката відкритого ключа;

Додаток до заяви про зміну статусу посиленого сертифіката відкритого ключа.

Нові форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису набувають чинності з 10 липня 2017 року.

  Переглянути та завантажити актуальні форми реєстраційних документів для отримання послуг електронного цифрового підпису можна у розділі "Реєстрація користувачів" на офіційному інформаційному ресурсі АЦСК ІДД ДФС http://www.acskidd.gov.ua/


Щодо застосування РРО при реалізації технічно складних побутових товарів  

Горностаївське відділення Новокаховської ОДПІ звертає увагу платників податків на те, що з 1 січня 2017 року набрав чинності Закон України від 20 грудня 2016 року №1791-VIII, в частині застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками податків, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.

Разом з тим, Постановою КМУ від 16 березня 2017 р. N 231 затверджено такий перелік груп технічно складних побутових товарів, реалізація яких потребує застосування реєстраторів розрахункових операцій. Дана Постанова набрала чинності з 08 травня 2017 року.

З повним Переліком товарів, можна ознайомитися за посиланням http://www.kmu.gov.ua/control/uk/cardnpd?docid=249891557.

Враховуючі внесені Законом зміни до Податкового кодексу України та 3акону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» при здійсненні реалізації технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту платники податків повинні застосовувати реєстратори розрахункових операцій (РРО) в тому числі платники єдиного податку (фізичні особи - підприємці) незалежно від обсягу отриманого доходу протягом календарного року та при здійсненні реалізації таких товарів за готівкові кошти на ринках.

За не застосування реєстраторів розрахункових операцій передбачена адміністративна відповідальність та фінансові санкції згідно  чинного законодавства.


Як комісія ДФС прийматиме рішення про реєстрацію податкових накладних в ЄРПН або відмову в ній

Мінфін наказом від 13.06.2017р. №566 затвердив Порядок роботи комісії Державної фіскальної служби України, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або відмову в такій реєстрації.

Вказаний Порядок визначає організаційні та процедурні засади діяльності комісії ДФС, яка приймає рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації, а також права та обов'язки її членів.

Додамо, що комісія є постійно діючим колегіальним органом при ДФС, що діє в межах повноважень, визначених п. 201.16 Податкового кодексу та постановою Кабміну від 29.03.2017 №190 "Про встановлення підстав для прийняття рішення комісією Державної фіскальної служби про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних або про відмову в такій реєстрації".

Комісією розглядаються письмові пояснення та/або копії документів, подані платником податків до контролюючого органу відповідно до пп. 201.16.2 ПКУ, а також висновок контролюючого органу з пропозицією щодо реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в ЄРПН або про відмову в такій реєстрації.

Зазначимо, що рішення Комісії про реєстрацію податкової накладної/ розрахунку коригування в ЄРПН або відмову в такій реєстрації складається за встановленою формою, реєструється та надсилається платнику ПДВ у порядку, встановленому ст. 42 ПКУ, протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та документів, які подаються відповідно до пп. 201.16.2  Кодексу.

Окрім того, комісія у день прийняття рішення вносить відповідний запис до ЄРПН про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування або відмову в такій реєстрації.

Довідково повідомляємо, що Наказ №566 зареєстрований в Мін’юсті 16.06.2017р. за №752/30620 та є чинним з  20 червня 2017 року у зв'язку з його опублікуванням в Офіційному віснику України від 20.06.2017 №48.


З початку року платники Горностаївського району сплатили 46015.6 тис. грн податків.

Протягом першого півріччя поточного року платники податків, які перебувають на обліку в Горностаївському відділенні Новокаховської ОДПІ, сплатили до зведеного бюджету 46015.6 тис. грн. податків, що на 21956.9 тис. грн. більше, ніж минулого року. Повідомила Заступник начальника — начальник Горностаївського відділення Новокаховської ОДПІ Юлія Георгіївна Губерук . До державної скарбниці перерахували  21851.6 тис. грн., а до  місцевого бюджету надходження склали – 24164 тис. грн.
Головними складовими податкових надходжень до бюджету є надходження податку на доходи фізичних осіб – 19668,7 тис. грн., податку на додану  вартість – 12895.7 тис. грн.; податку на прибуток підприємств –  2072.6 тис. грн.; плати за землю –  3231,2 тис . грн.
Цього року платники єдиного податку - юридичні  та фізичні особи сплатили до бюджету 1133.5 тис. грн. податку, що на 540,5 тис. грн. більше, ніж минулого року.


Про умови включення ОСББ до Реєстру неприбуткових установ та організацій

Неприбутковими установами (організаціями) можуть вважатись тільки ті, які одночасно відповідають вимогам п.п. 133.4.1 п. 133.4 ст. 133 Податкового кодексу України (далі - Кодекс).

Також обов’язковою умовою для неприбуткових організацій є використання своїх доходів (прибутків) виключно для фінансування видатків на своє утримання, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами (п.п. 133.4.2 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).

До неприбуткових організацій, що відповідають вимогам п. 133.4 ст. 133 Кодексу і не є платниками податку на прибуток, можуть бути віднесені, зокрема, об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (п.п. 133.4.6 п. 133.4 ст. 133 Кодексу).

Порядок ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2016 року № 440 (далі — Порядок).

У разі утворення ОСББ в порядку, визначеному Законом України від 29 листопада 2001 року № 2866-ІІІ «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» зі змінами, складання статуту ОСББ відповідно до Типового статуту, а також відповідності ОСББ вимогам, встановленим п. 133.4 ст. 133 Кодексу, таке ОСББ може бути включено до Реєстру.


Змінив місце роздрібної торгівлі алкогольними напоями – придбай нову ліцензію!

Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин), пивом або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, лише за наявності у них ліцензій.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), становить 8 000 гривень на кожний окремий, зазначений в ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі; на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі – 2 000 гривень, а на території сіл і селищ, за винятком тих, що знаходяться у межах території міст, - 500 гривень на роздрібну торгівлю алкогольними напоями, крім сидру та перрі (без додання спирту), на кожний окремий, зазначений у ліцензії електронний контрольно-касовий апарат (книгу обліку розрахункових операцій), що знаходиться у місці торгівлі, і 250 гривень - на роздрібну торгівлю тютюновими виробами на кожне місце торгівлі.

Плата за ліцензію на роздрібну торгівлю сидром та перрі (без додання спирту) становить 780 гривень на кожне місце торгівлі незалежно від його територіального розташування.

Плата за ліцензії на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями і тютюновими виробами справляється щоквартально рівними частками і зараховується до місцевих бюджетів згідно з чинним законодавством. 

У разі зміни відомостей, зазначених у виданій суб’єкту господарювання ліцензії (за винятком змін, пов’язаних з реорганізацією суб’єкта господарювання), орган, який видав ліцензію, на підставі заяви суб’єкта господарювання протягом трьох робочих днів видає суб’єкту господарювання ліцензію, оформлену на новому бланку з урахуванням змін.

Таким чином, для здійснення підприємницької діяльності на новому торговому місці  суб’єкт господарювання повинен придбавати нову ліцензію.


Про зміни до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних

З 20.05.2017 набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 26.04.2017 №341 «Про внесення змін до Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних» (далі – Постанова №341).

Постановою №341 у новій редакції викладено Порядок ведення Єдиного реєстру  податкових накладних (далі – Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 №1246 (із змінами та доповненнями). Порядок приведено у відповідність до законодавчих новацій, запроваджених Законом України від 21.12.2016 №1797 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні».

Змінами, зокрема, встановлено, що після надходження податкових накладних (далі – ПН) та/або розрахунків коригування кількісних і вартісних показників до них (далі – РК) до Державної фіскальної служби України (далі – ДФС) в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки:

► відповідності ПН та/або РК затвердженому формату;

► чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких ПН та/або РК;

► реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію ПН та/або РК, платником податку на додану вартість (далі – ПДВ) на момент складення та реєстрації таких ПН та/або РК;

► дотримання вимог, установлених п.192.1 ст.192 та п.201.10 ст.201 Податкового кодексу України із змінами та доповненнями (далі – ПКУ);

► наявності помилок під час заповнення обов’язкових реквізитів ПН відповідно до п.201.1 ст.201 ПКУ;

► наявності суми ПДВ відповідно до п. 200-1.3 та 200-1.9 ПКУ ст. 200-1 ПКУ (для ПН та/або РК, що реєструються після 01.07.2015);

► наявності в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі – ЄРПН) відомостей, що містяться у ПН, яка коригується;

► факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови у реєстрації ПН та/або РК з такими самими реквізитами;

► відповідності ПН та/або РК критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до п.201.16 ст.201 ПКУ;

► дотримання вимог законів України «Про електронний цифровий підпис» та «Про електронні документи та електронний документообіг» і Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

За результатами вищезазначених перевірок формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації ПН та/або РК. Платник податку через Електронний кабінет платника шляхом перегляду у режимі реального часу має доступ до даних ЄРПН щодо складених ним чи його контрагентами ПН та/або РК.

Постанова №341 опублікована у газеті «Урядовий кур’єр» від 20.05.2017 №92.


Алгоритм відпрацювання  напряму роботи  з проведення інвентаризації земель (по виявленню неоформлених земель)

Захід

Виконавці

Джерела отримання інформації

Термін виконання

1

Збір необхідної інформації

Органи місцевого самоврядування

за результатами обстежень

15 червня, надалі - постійно

Органи Держгеокадастру

за напрацьованими матеріалами роботи та обстеженнями

15 червня, надалі - постійно

Головне управління ДФС

за проведеним аналізом податкової звітності

1 травня 2017 року (виконано), надалі – постійно, по мірі виявлення

Органи агропромислового розвитку

за результатами обстежень

15 червня 2017 року, надалі - постійно

2

Проведення аналізу зібраної у пункті 1 інформації, визначення суб’єктів для першочергового відпрацювання

Органи Держгеокадастру

 

за результатами звірки з даними офіційних джерел  (державний земельний кадастр, реєстр речових прав на нерухоме майно) щодо оформлення  земельних ділянок

1 липня 2017 року, надалі - постійно

3

Відпрацювання визначених у пункті 2 суб’єктів  з виїздом на місце та фіксацією порушення.

Органи Держгеокадастру (управління контролю за використанням та охороною земель), робочі групи на місцях

 

Виїзди на місце, фіксація порушень в акті перевірки, складання приписів про усунення порушень з подальшим контролем за станом усунення порушень.

постійно, по мірі надходження інформації

4

Визначення розміру збитків за користування неоформленими земельними ділянками

Комісії райдержадміністрацій, створені згідно з постановою КМУ від 19.04.1993 №284.

матеріали виїздів на місце та проведених перевірок згідно з пунктом 3.

постійно, по мірі визначення відповідних суб’єктів

5.

Проведення роботи щодо забезпечення укладання проектів договорів оренди та визнання їх укладеними (з врахуванням судової практики).

Розпорядники відповідних земельних ділянок (органи місцевого самоврядування та ОТГ  по землях комунальної власності, Держгеокадастру – по землях с/г признач., райдержадміністрації по ділянках нес/г признач. за межами населених пунктів)

матеріали, отримані згідно з пунктами 2-4.

постійно, по мірі визначення відповідних суб’єктів

6.

Проведення роботи по залученню до оподаткування суб’єктів, щодо яких забезпечено оформлення правовстановлюючих документів на земельні ділянки

Головне управління ДФС

за матеріалами, отриманими згідно з пунктом 5

постійно, по мірі надходження інформації

 


Облік доходів у підприємців на загальній системі оподаткування

Загальним оподатковуваним доходом підприємця є виручка, отримана у грошовій та/або натуральній формі від провадження господарської діяльності, відповідно п. б Наказу Міністерства доходів і зборів України від 16.09.2013 року № 481 « Про затвердження форми Книги обліку доходів і витрат, які ведуть фізичні особи - підприємці», а саме:

- безготівкові кошти, що надійшли на банківський рахунок, або готівка, отримана підприємцем або його працівниками в місці проведення розрахунків;

- виручка в натуральній (негрошовій) формі;

- заборгованість зі строком позовної давності, що минув;

- вартість безплатно отриманих товарів (робіт, послуг;

- суми штрафів і пені, отримані від інших підприємців за договорами цивільно-правового характеру за порушення їх умов, та інші доходи від підприємницької діяльності;

- отримана безповоротна фінансова допомога;

- додатна курсова різниця, що виникає при продажу інвалюти.

Підприємець при формуванні доходу використовує касовий метод: дохід виникає тільки після отримання грошей на поточний рахунок чи в касу, або виручки в натуральній формі. Отриманий аванс,за ще не поставлені товари/послуги також включається до доходу.

Не вважаються доходом:

- суми, що помилково надійшли на поточний рахунок підприємця і повернуті ним;

повернута банком сума депозиту;

- сума банківського кредиту, отримана на поточний рахунок підприємця і повернута у встановлений договором строк;

- отримана поворотна фінансова допомога;

- сума поповнення поточного рахунка власними коштами підприємця;

- суми, повернуті підприємцю постачальником у зв'язку з розірванням договору або поверненням товару;

- допомога з тимчасової непрацездатності, виплачувана Фондом соцстрахування.


У разі не підтвердження статусу неприбутковості – громадські організації будуть виключені з «Реєстру неприбуткових організацій»

Горностаївське відділення Новокаховської ОДПІ нагадує, що  01 липня 2017 року спливає термін на приведення своїх статутних документів громадськими об’єднаннями у відповідність до вимог Податкового кодексу України та підтвердження статусу неприбутковості. Вимоги стосуються  всіх неприбуткових організацій, не тільки громадських організацій, а й благодійних організацій, всіх асоціацій, творчих спілок, інших, які зареєстровані в Україні.

Громадські організації (окрім релігійних - термін до 1 січня 2018 року), які до 1 липня 2017 року не завершать процедуру відповідно до діючого законодавства України будуть виключенні із «Реєстру неприбуткових установ та організацій», вважатимуться прибутковими, а значить, такими, що мають на меті отримання прибутку, – як наслідок кошти, майно буде обкладатиметься податками, на тих самих підставах, як для решти юридичних осіб — платників податку на прибуток.


Набрали чинності зміни до декларації акцизного податку 

З 06.06.2017 р. набрав чинності Наказ Мінфіну України від 24.04.2017 р. № 451, яким затверджено зміни до форми декларації акцизного податку, Порядку заповнення та подання декларації акцизного податку, затверджених власним наказом від 23.01.2015 р. № 14.

Змінами, зокрема, передбачено доповнення розділу В «Податкові зобов’язання з реалізації пального» декларації акцизного податку новим рядком за кодом операції —В18 «Сума податкових зобов'язань (сума значень рядків В1 — В10 та В17, за вирахуванням рядка В11)».

Уточнено, що розділ ІІ Розрахунку суми акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів заповнюється платниками податку при виправленні або уточненні показників звітності за податкові (звітні) періоди до 01.01.2017 р.


Наповнення бюджетів

Доходи місцевих бюджетів Горностаївського району за січень-травень цього року склали 20028.9 тис грн податкових платежів. Порівняно з аналогічним періодом минулого року забезпечено приріст надходжень на 7541.2 тис. грн або на 60%. Зокрема, у травні доходи місцевих бюджетів склали 3335.1 тис. грн.

Найбільше місцеві бюджети отримали від сплати податку на доходи фізичних осіб, якого з початку року надійшло 11801.6 тис. грн (прогнозний показник виконано на 121.6 %, додатково надійшло 2549.1 тис  грн). Суб’єкти малого підприємництва  сплатили  1012.9 тис. грн єдиного податку, що на 498.3 тис. грн більше, ніж у минулому році. Надходження акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів за січень-травень склали 360 тис  грн.


Заборгованість зі сплати податку є підставою для анулювання реєстрації платника єдиного податку

Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України податковий борг – сума узгодженого грошового зобов’язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), але не сплаченого платником податків у встановлений ПКУ строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов’язання. Погашення податкового боргу – зменшення абсолютного значення суми такого боргу, підтверджене відповідним документом (п.п. 14.1.152 п. 14.1 ст. 14 ПКУ).

Згідно з п.п. 8 п.п. 298.2.3 п. 298.2 ст. 298 ПКУ платники єдиного податку зобов’язані перейти на сплату інших податків і зборів, визначених ПКУ у разі наявності податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів – в останній день другого із двох послідовних кварталів.

Крім того, у разі наявності у платника єдиного податку податкового боргу на кожне перше число місяця протягом двох послідовних кварталів реєстрація платником єдиного податку може бути анульована за рішенням контролюючого органу (п.п. 3 п. 299.10 ст. 299 ПКУ).

У разі несплати боргу протягом зазначеного строку контролюючий орган анулює реєстрацію платника єдиного податку шляхом виключення з реєстру платників єдиного податку в останній день календарного місяця, в якому закінчився граничний строк погашення податкового боргу.

Строк сплати єдиного податку для підприємців першої та другої груп визначено нормами ПКУ - нe пізніше 20 числа поточного місяця. Треба враховувати, якщо 20 число випадає на вихідний або святковий день, то строк сплати не переноситься.

У 2017 році термін сплати єдиного податку за кожен конкретний місяць не пізніше : 20 січня, 20 лютого, 20 березня, 20 квітня, 19 травня, 20 червня, 20 липня, 18 серпня, 20 вересня, 20 жовтня, 20 листопада, 20 грудня.

Для підприємців та підприємств на 3 групі податку строк сплати настає через 50 днів після закінчення кожного кварталу. Це до 17 лютого 2017 за останній квартал 2016 р, та поквартально у 2017 році  відповідно до  19 травня, до 19 серпня, до 17 листопада  та до 19 лютого 2018 року.


Придбання товарів господарського призначення: як бути з податковим кредитом

Відповідно до п.198.3 ст.198 Податкового кодексу України (далі – Кодекс) податковий кредит звітного періоду визначається виходячи з договірної (контрактної) вартості товарів/послуг та складається з сум податків, нарахованих (сплачених) платником податку за ставкою, встановленою п.193.1 ст.193 Кодексу, протягом такого звітного періоду у зв’язку з:

- придбанням або виготовленням товарів (у тому числі при їх імпорті) та послуг;

- придбанням (будівництвом, спорудженням) основних фондів (основних засобів, у тому числі інших необоротних матеріальних активів та незавершених капітальних інвестицій у необоротні капітальні активи), у тому числі при їх імпорті.

Нарахування податкового кредиту здійснюється незалежно від того, чи такі товари/послуги та основні фонди почали використовуватися в оподатковуваних операціях у межах господарської діяльності платника податку протягом звітного податкового періоду, а також від того, чи здійснював платник податку оподатковувані операції протягом такого звітного податкового періоду.

Пунктом 198.6 ст.198 Кодексу визначено: не належать до податкового кредиту суми податку, сплаченого (нарахованого) у зв’язку з придбанням товарів/послуг, непідтверджені зареєстрованими в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - ЄРПН) податковими накладними/розрахунками коригування до таких податкових накладних чи непідтверджені митними деклараціями, іншими документами, передбаченими п.201.11 ст.201 Кодексу.


Обмеження щодо надсилання повторної електронної звітності протягом дня

Відповідно до абзацу першого п. 46.1 ст. 46 Податкового кодексу України (далі – ПКУ) податкова декларація, розрахунок, звіт (далі – податкова декларація) – документ, що подає платник податків контролюючому органу у строки, встановлені законом, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податкового зобов’язання або відображаються обсяги операції (операцій), доходів (прибутків), щодо яких податковим та митним законодавством передбачено звільнення платника податку від обов’язку нарахування і сплати податку і збору, чи документ, що свідчить про суми доходу, нарахованого (виплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, суми утриманого та/або сплаченого податку.

Додатки до податкової декларації є її невід’ємною частиною (абзац третій п. 46.1 ст. 46 ПКУ).

Відповідно до розділу ІІІ Інструкції з підготовки і подання податкових документів в електронному вигляді засобами телекомунікаційного зв’язку (далі – Інструкція), податкові документи в електронному вигляді можуть бути надіслані до контролюючих органів засобами телекомунікаційного зв’язку за звітні періоди у терміни, визначені законодавством для відповідних податкових документів у паперовій формі.

При відправленні електронних документів платник податків самостійно визначає кінцевий термін їх відправлення (враховуючи час на своєчасну доставку документів до контролюючих органів у разі можливого пошкодження телекомунікаційного зв’язку або ненадходження першої квитанції).

Якщо платник податків надіслав до контролюючого органу кілька примірників одного податкового документа (у разі виправлення, неотримання першої квитанції тощо), то оригіналом вважається електронний документ, надісланий до контролюючого органу останнім до закінчення граничного терміну, встановленого законодавством для п