Культурна сфера


Шановні херсонці!
Херсонський обласний художній музей ім. О.О. Шовкуненка запрошує на відкриття виставок до 40-річного ювілею:

 До Дня Європи в Україні:
«Західноевропейське мистецтво» — живопис, графика та скульптура ХVII – початку ХIХ ст. з колекції музею.

🖼️ До 40-річчя музею:
Виставковий проект «Україна: від народного мистецтва до модерну»:
«Українське мистецтво другої половини ХIХ – початку ХХ ст.» — живопис та скульптура з колекції музею;
«Барви Українського розпису» — народні розписи на папері, витинанки з колекції музею;
«Графіка Т.Г.Шевченка» — із зібрання Національного музею Тараса Шевченка (м.Київ);
«Живопис Олександра Мурашка» — із зібрання Національного художнього музею України (м.Київ).

Детальніше.


Козацькі забави

13 жовтня 2016 року, у Горностаївській ЗОШ  №1 І-ІІІ ст.  на честь свята Дня захисника України, Українського козацтва та Покрови Пречистої Богородиці відбулося свято “Козацькі забави”. Ініціатором проведення таких змагань виступили директор  Горностаївського НВК Олег Яворський та вчителя Максим та Віталій Багжанові.  Провели змагання серед хлопців-старшокласників у стрільбі з пневматичної гвинтівки в ціль, армреслінгу, піднятті гирі (16 кг.), армліфтінгу, мас - реслінгу, веселому конкурсі:

 

Детальніше.


Учасника бойових дій Василя Синицького нагороджено медаллю Захисника Вітчизни, 42 бійця отримали відзнаки з нагоди  Дня Конституції України

24 червня  цього року у районному будинку культури відбулися урочистості з нагоди  Дня Конституції України та Дня молоді. З вітальними словами до учасників заходу звернулися заступник голови районної державної адміністрації Тетяна Ющенко та голова районної ради Сергій Карпеченко.

Детальніше


Мешканці району долучилися до святкування Дня Конституції на Кам'янській Січі

28 червня у с. Республіканець Бериславського району, на Кам’янській Січі відбулись урочистості, присв’ячені 20 річчю Конституції України за участі керівництва області. Учасниками святкування стали представники громадськості району на чолі із заступником голови районної державної адміністрації Тетяною Ющенко, головою районної ради Сергієм Карпеченко.  До складу делегації увійшли  військовослужбовці, воїни АТО, голови виконавчих комітетів сільських рад району,  громадськість, вихованці школи Джур та козаки.

Детальніше


Горностаївці вшанували пам'ять загиблих часів Другої світової війни

Мітинг із вшанування загиблих років Другої світової війни відбувся 22 червня цього року поблизу пам'ятного знаку “Жертвам фашизму”. Саме цього дня 75 років тому фашистська Німеччина почала кровопролитну війну проти колишнього Радянського Союзу, віднедавна цей день встановлено Днем скорботи та вшанування пам'яті  жертв війни в Україні.

Детальніше


Роботи художників області та аматорів району відтепер можна переглянути в етнографічному музеї селища

В етнографічному музеї селища “Світлиця баби Даші” відкрито нову виставкову залу живопису, де представлені роботи художників області та аматорів району. Урочисте відкриття виставки відбулося 13 червня цього року за участі голів районної ради Сергія Карпеченка та селищного голови Дмитра Ляхна, мешканців  селища, представників трудових колективів установ та організацій, відвідувачів музею, які того дня завітали до світлиці. До уваги присутніх були представлені картини місцевих краєвидів Горностаївки, виконані гуашшю, аквареллю та олійними фарбами.

Детальніше


День прикордонника,  28 травня, в смт Горностаївці відкрито прикордонний знак «Кордони України – священні і недоторканні».

У День прикордонника,  28 травня, в смт Горностаївці відкрито прикордонний знак «Кордони України – священні і недоторканні». Ця неординарна подія відбулася біля пам’ятника Невідомому солдату і присвячена сучасним вартовим рубежів нашої Батьківщини, які стояли до загину, аби завадити вторгненню ворога на її територію. За офіційними даними, під час неоголошеної війни з Росією та її найманцями вже полягло 67 прикордонників, 7 із них пропали безвісти, майже 400 зазнали поранень.

Детальніше


Політехнічна виставка представлена в районному краєзнавчому музеї

У переддень свята зв'язківців, 7 травня цього року, у  районному краєзнавчому музеї відбулася презентація “Політехнічної виставки”.  Переглянути експонати та розповісти історичні події прийшли колишні та теперешні працівники Укртелекому, учні загальноосвітньої школи №2, мешканці селища.

Під час виступу завідувачка краєзнавчого музею Олена Ташкінова розповіла присутнім про перші засоби зв'язку: телефон, радіо, телевізор, які свого часу з'явилися у жителів селища. Працівники-зв'язківці повідали власні спогади про розвиток колишнього та сучасного зв'язку в районі.

Організаторка виставки Олена Ташкінова до уваги присутніх представила раритетні експонати: патифони, радіо, радіоли та магнітофони. Учасники презентації також переглянути збірку музичних платівок.

Із зібраними експонатами всі бажаючі можуть ознайомитися в приміщенні районного краєзнавчого музею районного Будинку культури.


Вихованці вокальної студії
Горностаївського районного
Будинку культури серед кращих

І місце у вокальному жанрі вікової категорії від 12 до 14 років ІІ  міжрегіонального  фестивалю-конкурсу аматорських колективів „Хорлівська ліра” здобула вихованка вокальної студії „Ластівочка” Горностаївського будинку культури Наливайко Альона, мешканка села Велика Благовіщенка Горностаївського району. Виступ відбувся 11 серпня  цього року у селі Хорли Каланчацького району.

Вокальний колектив „Гармонія”
Горностаївської музичної школи
візьме участь у півфіналі фестивалю
„Таврійська хвиля”    

10 серпня цього року під час  додаткового відбіркового туру, що відбувся у місті Каховка вихованці дитячого вокального колективу „Гармонія” (керівник Валентина Горох) Горностаївської дитячої музичної школи здобули право взяти участь у півфіналі  фестивалю дитячої творчості „Таврійська хвиля”, який проводиться  у рамках реалізації нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф.Януковича.


11 квітня 2013 року в приміщенні районного будинку культури відбулися урочистості з нагоди 45 річниці від дня  заснування дитячої музичної школи. Педагогічний колектив та учнів школи привітав голова районної ради Віктор Миколайович Шарко –  колишній випускник музичної школи. Заступник голови районної державної Олександр Леонідович Шум сказав,  що 2013 рік проголошено роком дитячої творчості. Президент України Віктор Федорович Янукович у нових соціальних ініціативах „Діти – майбутнє України” визначив одне з головних завдань – розвиток творчих можливостей дітей шляхом залучення їх до  позашкільної освіти. Викладачі музичної школи забезпечують реалізацію цих завдань під час  підготовки учнів до участі в обласних і міжнародних конкурсах та фестивалях, забезпечують якісну підготовку учнів до вступу у музичні навчальні заклади області з подальшим навчанням у престижних музичних закладах держави – Київському національному інституті культури і мистецтв, Донецькій музичній академії, Одеській консерваторії,  Миколаївському університеті  культури і мистецтв. Досягненню таких результатів сприяє  віддане  служіння музично-педагогічній справі, професіоналізм і творчий підхід до роботи. Грамотами та подяками голів районної державної адміністрації та районної ради нагороджено чотирьох музичних викладачів школи.

В Горностаївській дитячій музичній  школі навчається 124 учня, які вчаться грати на  різних музичних інструментах. За останні два роки покращено матеріально-технічну базу школи, придбано нові музичні інструменти на суму близько 50 тис. грн., проводиться робота з удосконалення  умов праці викладачів.

На святкуванні була присутня  голова атестаційної комісії, заступник директора, начальник відділу методичної роботи та мистецької освіти обласної державної адміністрації Вікторія Анатоліївна Аль-Шахін яка поздоровила трудовий колектив  музичної школи з ґрунтовною та творчою підготовкою до  проходженням атестації та вручила грамоту начальника управління культури директору музичної школи Нелі Миколаївні Яровій за багаторічну працю, розвиток музичної культури та з нагоди 45-річчя школи, а також подяки педагогічним працівникам школи. Начальник відділу культури і туризму районної державної адміністрації Вікторія Вікторівна Афанасьєва вручила грамоту трудовому колективу школи і цифровий фотоапарат.

Всім присутнім в залі учні школи  подарували святковий концерт. 

 


23 листопада на базі Горностаївського районного Будинку культури відбувся обласний семінар-навчання для керівників з вокально-хорового жанру, що проводив Херсонський обласний Центр народної творчості. В семінарі прийняло участь 44 чоловіка з 12 районів області. Майстер-класи для учасників семінару дали Заслужений працівник культури України Хоменко Л.В. зі своїми колективами – народний вокальний ансамбль «Зорянка» і «зразкова» дитяча вокальна студія «Ластівочка», та керівник «народного»  ансамблю «Заспів» Єльцова В.К. 


19 - 20 вересня 2012 року в Херсонській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Олеся Гончара відбулося святкування 140-річчя цієї книгозбірні та обласний фестиваль «Бібліотечна палітра Херсонщини».

На святкуванні відмічено вагомий внесок в розвиток бібліотечної справи, активну участь в роботі профспілкової організації завідувачки районної дитячої бібліотеки Кравченко Н.В. та вручено грамоту обласного комітету профспілок працівників культури і грошову премію.

Після відбіркового туру у конкурсі «Кращі інноваційні ідеї», що проходив в рамках фестивалю, взяли участь 10 районних та сільських бібліотечних установ області і серед них Новоолешківська сільська бібліотека – філія Горностаївської ЦБС. Завідувачка бібліотекою Тамара Миколаївна Кондратюк представляла проект «Створення музею при бібліотеці», мета та завдання, якої були направлені на підвищення ролі українознавства, рідної мови, культурної спадщини; розкриття сторінок історії рідного краю бібліотечними формами роботи; виховання користувачів на основі народних обрядів, традицій та звичаїв, фольклору, побуту українського народу; любові до рідної сім’ї, родинних звичаїв. Всіх учасників фестивалю та незалежних експертів захопили роботи майстрів народно-ужиткового мистецтва, представлені в рамках проекту, а також рукопис книги про рідне село Нові Олешки, автором якої є Кондратюк Т.М.

У відповідній номінації Новоолешківська сільська бібліотека стала переможцем і отримала від незалежних експертів, до яких входили почесні гості і друзі обласної бібліотеки: представники Херсонської торгівельно-промислової палати, управління культури обласної державної адміністрації та управління культури міськвиконкому сертифікат на суму 500 гривень, за яким можна придбати товари в торгівельній мережі «Бюрократ».

Вітаємо переможців з нагородою і висловлюємо щиру подяку голові Козачелагерської сільської ради Гацу В.М. за підтримку і допомогу бібліотечним установам, активну участь у розвитку культури в цілому.


У вересні 2012 року відзначає свій 10-річний ювілей «народний» ансамбль (гурт) «Заспів» Горностаївського районного Будинку культури, який уже відомий не лише у Горностаївському районі і області, але і далеко за її межами.  Цей колектив народної пісні був створений у 2002 році на базі хору «Ветеран» районного клубу ветеранів. У 2005 році отримав звання «народний аматорський колектив». Організатором та незмінним керівником колективу є Єльцова Валентина Кіндратівна. Найвідданіші учасники ансамблю, які перебувають у ньому з перших днів заснування, - Моток Н.А., Гарафонова В.В., Онищенко Т.І., Туній І.О. Сьогодні колектив налічує 11 чоловік. Чудові, наповнені любов’ю до української пісні голоси відомих у селищі Полагенько О.М., Мельникової Н.П., Гаркуші Н.П., Малих О.В., Гульванської Н.М., Притики О.Є. линуть зі сцени на втіху прихильникам народної української пісні. Репертуар ансамблю нараховує близько 70-ти творів, пісенний матеріал для колективу керівник знаходить у колег – керівників вокальних колективів Тернопільської, Черкаської, Київської областей, тому кожен їх виступ надзвичайно цікавий. Колектив постійно підвищує свій виконавський рівень, за час свого існуваннядвічі побував у Луганській області на міжнародному фестивалі козацької культури «Любо». А цього року  -  Полтавська область – Національний Сорочинський ярмарок, де колектив здобув ІІІ місце. Це визначна подія у житті колективу, та й району, адже виступ на Сорочинській ярмарці нашого ансамбль прозвучав на всю Україну в прямому ефірі «Сніданку з 1+1».            

   

   


28 квітня 2012 року на базі Великоблаговіщенського сільського Будинку культури, що є однією з кращих сільських клубних установ району, відбувся районний звітний концерт художньої самодіяльності закладів культури Горностаївського району «Мистецтво рідного села», який став справжнім святом для жителів Великої Благовіщенки та всього району.

Під веселі українські пісні дійство розпочалося о 14.00 годині на площі перед сільським Будинком культури з ярмарки-конкурсу національних напоїв та страв «Українська смакота» та виставки робіт 43 майстрів декоративно-ужиткового мистецтва, в яких прийняли участь всі сільські ради району.  На вулиці захід було супроводжено виступами 5 самодіяльних колективів та 6 солістів. Переможцями ярмарки-конкурсу стали Дубівська, Антонівська та Козачелагерська сільські ради, їх нагородили грамотами, цінними подарунками та шквалом оплесків відвідувачів.

Після ярмарки та виставки в Будинку культури відбувся звітний концерт, що продовжував тематику української ярмарки. На концерті було представлено всі жанри: вокальний, хореографічний, драматичний, на сцені виступили колективи і окремі виконавці 12 сільських рад.

В концерті прийняли участь 14 колективів художньої самодіяльності і 8 окремих виконавців. Всього в концерті прийняли участь близько 200 чоловік, з них 62 -  діти та підлітки.

Окремо обласним журі оцінювалася робота колективів зі званням: «народний» мішаний гурт «Заспів» (керівник - В.Єльцова), «народний» жіночий вокальний ансамбль «Зорянка» (керівник - І.Борейко), «зразкова» дитяча вокальна студія «Ластівочка» (керівник – заслужений працівник культури України Л.Хоменко). Всі колективи підтвердили свій високий рівень виконавської майстерності. За підсумками культосвітньої діяльності клубних установ району за минулий 2011 рік та огляду звітних концертів художньої самодіяльності сільської місцевості, перше місце виборов Великоблаговіщенський сільський Будинок культури, друге – Ольгинський сільський Будинок культури, третє – Дубівський сільський Будинок культури. Переможці були нагороджені почесними грамотами та цінними подарунками,  кращі керівники самодіяльних колективів були відмічені  подяками начальника відділу культури і туризму Горностаївської райдержадміністрації.

Святкові заходи продовжувалися протягом цілого дня, проте, ніхто не помітив плин часу. За словами відвідувачів, все пройшло «на одному диханні», цікаво, весело та невимушено, що є найвищою оцінкою роботи всіх працівників культури району.


 

З 05 по 10 грудня 2011 року в бібліотеках Горностаївського району проведений Всеукраїнський тиждень права, започаткований указом президента України від 08.12.2008 року. 

З метою розповсюдження правових знань, обізнаності у системі законоустрою та правопорядку, що існують у державі, допомога розумно користуватися своїми правами, правильно визначати свої обов’язки в бібліотеках ЦБС організований комплекс заходів «Країна закону. Права, моралі». До якого увійшли книжкові виставки та тематичні полиці  «Молодь і право: що потрібно знати?», «Наша сила – наш закон», «Правова держава: від ідей до звершень», «Азбука прав дитини».

Центральною бібліотекою підготовлений рекомендаційний список літератури «Знаємо свої права, виконуємо свої обов’язки», проведений інформаційний огляд періодичних видань «Закони України: знаю, розумію, виконую».

З учнями 9 – А класу Горностаївської ЗОШ № 1 (класний керівник Бризгун Т.В.), в цікавій формі проведений правовий конкурс «Закони і права для всіх єдині», який сприяв вихованню у читачів інтересу до правових знань, розширенню правознавчого світогляду.


В Горностаївському районі відбулася значна подія, на яку очікували більше 20 років вихованці Горностаївської дитячої музичної школи. За ініціативи голови районної державної адміністрації Вермієнка Г.В. та голови районної ради Шарка В.М. ( випускника Горностаївської ДМШ ) було прийнято рішення щодо виділення близько 47 тис. грн. для придбання музичних інструментів.

01 грудня 2011 року в актовій залі дитячої музичної школи 10 нових інструментів ( цифрове піаніно,  два баяни, акордеон,  дві гітари, дві труби, дві домри ) прозвучали в руках вдячних вихованців та викладачів школи на святковому концерті для керівництва району та гостей заходу.


З метою виховання у дітей екологічної культури, потреби в спілкуванні з природою, необхідності дбайливого ставлення до довкілля, центральна бібліотека для дітей – провела з учнями 5–х класів ЗОШ № 1,  гру – конкурс «Екологічний бумеранг». Яка пройшла в цікавій формі. Діти змагалися у конкурсах: «Розминка», «Чорнобиль – екологічна катастрофа», «Так чи ні», «Вгадай тварину», «Коли це буває» та розгадували кросворд, з якого довідались про скарб, який найдорожчий і найцінніший у світі – природа.

 


До Дня пам’яті жертв голодомору в центральній бібліотеці оформлена книжкова виставка «Уроки історії. Голодомор 1932 – 1933 років». Голод 1932 - 1933 років в Україні – то найбільша трагедія людства XX століття, коли голодною смертю загинули мільйони українців. Голод 1932 – 1933 рр. у Горностаївському районі розкрито в публіцистично-документальному нарисі «А так хотілося хліба…». Також на виставці представлені: науково-документальна серія книг «Реабілітовані історією» у 27 томах, де про Херсонську область зібрані документи свідчень найстрашнішого злочину сталінізму та «Жниво Молоха» - своєрідний мартиролог жертв голодомору в Херсонській області. У книзі «Український голокост 1932-1933 рр.» вміщено свідчення тих, хто пережив одну з найжахливіших трагедій в історії людства – штучний голод, спрямований на винищення українського народу.
Тож читаймо ці заповітні сторінки, цю чорну сповідь нашого краю, щоб знати і пам’ятати про це вічно, щоб така трагедія більше ніколи не повторилася.


 


       

         А Вкраїни ж мова –

мов те сонце дзвінкотюче,

                                                                                  мов те золото котюче…

П.Тичина

 

Під таким гаслом, 10 листопада 2011 року в читальному залі центральної бібліотеки відбулася літературна година «Свято рідної мови», присвячена Дню української писемності та мови. Активну участь прийняли учні 7 – го класу Горностаївської середньої школи (класний керівник Жиденко Т.А.).  Наша рідна мова – цілюще джерело, з якого черпають живодайну силу наші пісні, думи, легенди, наші літературні надбання.

Оформлена книжкова виставка «Рідній мові – шана всенародна». На якій представлені довідники, словники, підручники з української мови. Відбулося змагання між учнями і виявлено кращих знавців української мови. Переможцями визначено: Гайдай Діану та  Котій Світлану. На згадку про зустріч подарована книга Херсонського поета Анатолія Кичинського «Срібна голка і нить золота».


         28 жовтня 2011 року в м. Миргород Полтавської області проходив І Всеукраїнський фестиваль-конкурс під патронатом Л.Кучми «Соловейко України». Участь в конкурсі приймали виконавці від 6 до 18 років, які мають нагороди за Гран-прі, перші місця в обласних, всеукраїнських та міжнародних  пісенних конкурсах. Херсонщину представляла жителька смт Горностаївка одна з наймолодших учасників заходу шестирічна Ліза Карпеченко  (викладач з вокалу – заслужений працівник культури України Хоменко Л.В.). Ліза Карпеченко зайняла ІІ місце в своїй віковій категорії, отримала запрошення на участь у фестивалі-конкурсі  на наступний рік та на  участь у святковому концерті на майдані Незалежності в м. Києві до Дня захисту дітей.